Organizācija "Nopride" pēc Draudzības dienu gājiena jeb praida plāno Rīgas domē pieteikt poligāmo ģimeņu gājienu, informēja "Nopride" vadītājs Igors Masļakovs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš stāstīja, ka šāds gājiens varētu notikt jūlijā. Kā uzskata Masļakovs, nebūšot pamatota iemesla, lai gājienu neļautu organizēt: "Ja gājiena iet atļauj gejiem un lesbietēm, kāpēc lai es nevarētu iet gājienā ar savām abām draudzenēm," piebilda Masļakovs, ironizējot, ka "tagad tā dzīvot ir moderni".

Kā apgalvoja Masļakovs, "Nopride" nekādas akcijas praida laikā negrasās rīkot, uz to aicinot arī citus gājiena noliedzējus. "No mūsu puses noteikti nebūs nekādu protestu un vardarbības. To esmu apliecinājis arī Drošības policijai. Tiesa, simtprocentīgi nevaru galvot par citiem," stāstīja Masļakovs, norādot, ka nākotnē "Nopride" plāno pārdomātas politiskas akcijas.

Līdz ar to viņš par bezjēdzīgiem uzskata drošības pasākumus gājiena laikā - nožogojumu, satiksmes un gājēju ierobežošanu. Masļakovs uzskata, ka drošības pasākumi ir citu personu tiesību pārkāpums: "Ierobežojumi atspoguļo absurdo situāciju - kāda neliela grupa dancina gan valdību, gan sabiedrību kopumā."

"Nopride" vadītājs pauda uzskatu, ka "Mozaīka" tieši vēlas, lai protesta akcijas notiktu: "Viņi tieši to arī gaida, lai pēc tam varētu pārmest: "Redz, kā visi mūs ienīst."" Masļakovs uzsvēra, ka ne tikai satiksmes un gājēju ierobežojumi, bet gājiens kopumā ir cilvēktiesību pārkāpums: "Ja viena sabiedrības grupa uzspiež savu viedokli citiem, turklāt vēl saņemot valdības atbalstu, tad tas ir cilvēktiesību pārkāpums. Lielākā daļa sabiedrības ir ievēlējusi šo valdību, kura tagad atļauj gājienu. Aptaujas tomēr parāda, ka lielākā daļa sabiedrības atbalsta tradicionālas ģimenes vērtības."

Seksuālo minoritāšu Draudzības dienu gājiena laikā sestdien, 31. maijā, daļā Vecrīgas tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme un gājēju kustība, informēja Rīgas pašvaldībā.

Draudzības dienu laikā plānotais lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienības "Mozaīka" gājiens sestdien notiks Rīgā, 11. novembra krastmalā. Gājiens varētu sākties 31. maijā plkst. 10 pie Anglikāņu baznīcas, turpināties pa 11. novembra krastmalu līdz Akmens tiltam un atpakaļ. Pasākums paredzēts līdz plkst. 12.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form