Nosaka apmaksas kārtību karā cietušo ukraiņu pārvešanai uz Latvijas slimnīcām
Foto: Viesturs Radovics, DELFI

Otrdien, 31. maijā, valdības sēdē veikti grozījumi Ministru kabineta noteikumos, nosakot apmaksas kārtību par Ukrainas pacientu medicīnisko transportēšanu no ārzemēm uz Latvijas slimnīcām un pārvešanai Latvijā no vienas slimnīcas uz citu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālam "Delfi" skaidroja Veselības ministrijā (VM), grozījumi veikti saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumu, kas nosaka, ka Ukrainas civiliedzīvotājiem ir tiesības Latvijā saņemt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus tādā pašā apjomā kā Latvijas iedzīvotājiem. Tostarp Ukrainas civiliedzīvotājiem ir tiesības Latvijā saņemt arī valsts apmaksātu ārstēšanu slimnīcās, taču būtisks jautājums ir karā cietušo cilvēku nogādāšanu Latvijā.

Lai ārstētos Latvijas slimnīcās, karā cietušie ukraiņi pārsvarā tiks uzņemti no Latvijas robežas vai lidostas, taču atsevišķās situācijās (piemēram, saskaņā ar vienošanos starptautiskās palīdzības ietvaros) viņi uz Latviju var tikt medicīniski transportēti arī no ārvalsts ārstniecības iestādes. Šajā gadījumā slimnīcas nodrošinās pacientu medicīnisko transportēšanu uz Latviju, samaksu veicot atbilstoši faktiskajām izmaksām.

Karā cietušos ukraiņus uzņems Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca un Bērnu klīniskā universitātes slimnīca vai cita stacionārā ārstniecības iestāde atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Saņemot medicīnisko palīdzību attiecīgajā stacionārā, pacients ārstēšanas turpināšanai var tikt pārvest uz citu stacionāro ārstniecības iestādi, skaidroja ministrijā.

Aprēķināts, ka maksimālais nepieciešamais finansējums šādu pakalpojumu apmaksai līdz gada beigām ir 1 miljons eiro, kas tiks apmaksāts no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", norādīja VM.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form