OECD pauž atbalstu iecerei veidot specializētu tiesu finanšu noziegumu iztiesāšanai
Foto: Tieslietu ministrija

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretārs Anhels Gurija izteicis atbalstu rosinājumam veidot specializētu tiesu korupcijas, finanšu un ekonomisko noziegumu lietās, kā arī uzsvēra Meksikas veiksmīgo piemēru šāda veida tiesas izveidē, portālu "Delfi" informēja Tieslietu ministrijā (TM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Trešdien, 29. maijā, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) ticies Guriju, lai pārrunātu OECD 3. fāzes novērtējumu, Ekonomikas pārskatu par Latviju, kā arī apspriestu specializētas tiesas izveidi komercstrīdu, ekonomisko un finanšu noziegumu lietu izskatīšanai.

OECD ģenerālsekretārs norādījis, ka ar specializētas tiesas palīdzību Meksikā izdevies uzlabot gan lietu izskatīšanas termiņus, gan paaugstināt spriedumu kvalitāti, turklāt, izskatot vienas kategorijas lietas, tiesneši to spēj darīt daudz profesionālāk, ātrāk un kvalitatīvāk.

"Mēs ļoti novērtējam OECD sniegto atbalstu un ekspertu izteiktās rekomendācijas ekonomiskās situācijās uzlabošanai Latvijā, kā arī apzināmies, ka to izpilde nav tikai uzlikts pienākums, bet gan noderīgi virziena rādītāji, kas reāli spēj palīdzēt esošās situācijas uzlabošanai valstī. Turklāt Tieslietu ministrijas iecere veidot specializētu tiesu varētu būt vēl viens spēcīgs "ierocis" finanšu un ekonomisko noziegumu apkarošanai," tikšanās laikā uzsvēris Bordāns.

Tieslietu ministrs arī pauda nepieciešamību stiprināt Latvijas tiesībsargājošo iestāžu spēju īstenot pieņemtos likumus, uzsverot, ka likuma uzrakstīšana ir tikai puse darba – būtiski ir arī nodrošināt, lai attiecīgās iestādes spētu šos likumus efektīvi piemērot praksē.

Abas puses arī atzinušas ekonomisko noziegumu un korupcijas apkarošanas nozīmi tieslietu sistēmā ne tikai taisnīguma panākšanas, bet arī biznesa vides uzlabošanas nolūkos, iedrošinot uzņēmējus, ka nepieciešamības gadījumā viņu intereses ātri un kvalitatīvi tiks aizstāvētas tiesā.

Gurija atzinīgi izteicies par Latvijas paveikto rekomendāciju izpildē, kā arī apliecināja OECD gatavību sniegt visa veida atbalstu Latvijai.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Bordāns OECD Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form