Apkopojot konferences "Okupāciju upuru piemiņas vieta Rīgā" laikā aizpildītās anketas, noskaidrots, ka vairums dalībnieku vēlas piemiņas zīmi komunistiskā režīma upuriem, informēja Kultūras ministrijas Vizuālās mākslas un vizuālās komunikācijas nodaļas vadītāja Māra Ādiņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
No 100 apspriedes dalībniekiem anketas aizpildīja 76. No tiem komunistiskā režīma upuru piemiņu vēlas iemūžināt 44 balsotāji.

Piemiņas vietas izveidi uzticēt Latvijas māksliniekiem vēlas 30 konferences dalībnieki. 19 norādījuši, ka konkursam jābūt starptautiskam.

37 aptaujātie norādījuši, ka okupācijas režīma upuru piemiņas vietai jāveido vienots ansamblis ar Okupācijas muzeju.

Kā ziņots, konferences mērķis bija panākt pēc iespējas vienotu viedokli par idejisko, māksliniecisko un arhitektonisko uzstādījumu okupāciju upuru piemiņas vietas izveidei pie Okupācijas muzeja.

Mērķa īstenošanai tika izdalītas aptaujas anketas, kurās klātesošie varēja atzīmēt, vai piemiņas vietu rīkot visu okupācijas režīmu upuriem vai tieši padomju okupācijā cietušajiem. Anketās varēja paust savu viedokli arī par pieminekļa vēlamo novietojumu.

Rezultātus apkopoja Kultūras ministrija.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form