Onkoloģijas centra divās Staru terapijas nodaļās atklāti 11 Covid-19 saslimšanas gadījumi
Foto: LETA

Stacionārā "Latvijas Onkoloģijas centrs" divās Staru terapijas stacionāra nodaļās, kur onkoloģiskie pacienti saņem staru terapijas ārstēšanu, trešdien tika atklāti 11 Covid-19 inficēti pacienti, portālu "Delfi" informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) preses sekretāre Ilga Namniece.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar Eiropas Onkologu ķīmijterapeitu biedrības (ESMO) vadlīnijām šiem pacientiem tūlītēji tika pārtraukta staru terapijas saņemšana, lai nepasliktinātu viņu veselības stāvokli, informēja Namniece.

Kā infomēja slimnīcā, terapija bija jāpārtrauc arī tiem pieciem pacientiem, kuri bija ar Covid-19 inficētajiem vienā palātā un tādējādi atzīti par kontaktpersonām.

Visu (kopskaitā 16) pacientu veselības stāvoklis ir atkārtoti rūpīgi izvērtēts, un tas ir apmierinošs. Šiem pacientiem šobrīd nav nepieciešama uzturēšanās stacionārā mediķu uzraudzībā.

Tāpat pacientiem ir sniegtas rekomendācijas un ieteikumi, lai, esot mājās, sekotu veselības stāvoklim un ziņotu par izmaiņām savam ārstējošajam ārstam, uzsvēra Namniece.

Šīs nedēļas sākumā, vienā no stacionāra "Latvijas Onkoloģijas centrs" Staru terapijas nodaļas palātām, dažiem pacientiem ārsti ievēroja saslimšanas pazīmes. Tūlītēji tika pieņemts lēmums – veikt visu pacientu un mediķu testēšanu visās Staru terapijas stacionāra nodaļās.

Lielākā daļa no pacientiem, kas kopskaitā ir 39, kas saņēma staru terapiju stacionārā, tomēr nebija inficējušies. Viņi turpinās ārstēšanu saskaņā ar iepriekš noteikto ārstēšanas plānu.

Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikas vadītājs Arturs Šorubalko norādīja, ka turpmāk gan pacientiem, gan arī personālam tiks veikta Covid-19 testēšana divreiz nedēļā. "Tas ir nepieciešams, lai identificētu infekcijas riskus, pazīmes un novērstu tos, kā arī lai nepieļautu Covid-19 infekcijas izplatību," uzsvēra Šorubalko.

Veicot skrīningu mediķu un atbalsta personāla vidū netika konstatēts neviens Covid-19 pozitīvs gadījums. Tādēļ RAKUS turpinās sniegt staru terapijas ārstēšanu onkoloģiskajiem pacientiem tikai ambulatori, bet uz laiku līdz divām nedēļām ir pārtaukta jaunu pacientu uzņemšanu stacionāra nodaļās.

Pacienti, kuriem šomēnes bija paredzēta staru terapijas ārstēšana stacionārā, tiks speciāli informēti un terapija tiks piedāvāta ambulatori. Gadījumā, ja pacients nevarēs vai nevēlēsies ārstēties ambulatori, piedāvāsim iespēju pierakstīties un veikt staru terapijas ārstēšanu nākamā gada sākumā. Savukārt neatliekamā kārtā stacionētiem pacientiem Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikas ārstu komanda tūlītēji izstrādās staru terapijas plānu, lai pacients varētu saņemt staru terapijas ārstēšanu. Neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz vienoto pacientu pieraksta tālruni 67000610.

RAKUS mediķi turpina sniegt onkoloģiskajiem pacientiem ķīmijterapiju, bioloģisko medikamentu terapiju, dzīvībai svarīgo orgānu aizstājējterapiju, staru terapiju un dienas stacionāra pakalpojumus hematoloģijā.

Ziņots, ka pēdējā diennaktī veikti 9642 Covid-19 testi, reģistrēti 890 jauni saslimšanas gadījumi, bet 11 inficētie miruši, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

SPKC Koronavīruss Covid-19 Latvijas Onkoloģijas centrs Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form