Otro dienu pēc kārtas Latvijā pret Covid-19 vakcinēti vairāk nekā 11 000 cilvēku
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Otro dienu pēc kārtas Latvijā pret Covid-19 ir tikuši vakcinēti vairāk nekā 11 000 cilvēku.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati, kopumā ceturtdien tikušas vakcinētas vismaz 11 132 personas, taču vakcinēto patiesais skaits varētu būt lielāks, jo daudzas vakcinēšanas iestādes datus ievada ar nokavēšanos. Līdz šim vienā dienā vakcinēto skaita rekords bija sasniegts 28. aprīlī, kad potes saņēma ap 13 000 cilvēku.

Ceturtdien pirmo poti pret Covid-19 Latvijā saņēma 7971 cilvēks, bet vakcinācijas procesu pabeidza 3161 cilvēks.

Kāpjot vakcinācijas tempam, potēšana pret Covid-19 šonedēļ Latvijā notiek raitāk nekā iepriekšējā nedēļā. Pagājušajā nedēļā kopumā bija līdz šim augstākais vakcinēšanas pret Covid-19 temps, vakcinējot vidēji ap 6700 cilvēkus dienā, savukārt šonedēļ pirmajās četrās dienās vakcinēti vidēji 8750 cilvēki dienā.

Vakar potes pret Covid-19 pārsvarā saņēmuši seniori, personas ar hroniskām slimībām, pedagogi, operatīvo dienestu darbinieki, mediķi un personas, kas klasificētas kā "cita paaugstināta riska grupa". Vakcināciju veikušas 399 iestādes, un visvairāk savakcinēja Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, Veselības centru apvienība, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, "Veselības centrs 4" un Salaspils veselības centrs. Lielākā daļa no vakcinācijas iestādēm bija ģimenes ārstu prakses, taču tajās ikdienā vakcinē salīdzinoši nelielu skaitu cilvēku – parasti 10 līdz 30 pacientus.

Pirmajai potei visbiežāk – 57% gadījumu – izmantota "Pfizer" vakcīna, bet "Moderna" – 41% gadījumu. Otrajai potei visvairāk – 69% gadījumu – izmantota "AstraZeneca" vakcīna, bet "Moderna" – 21% gadījumu.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši 247 031 cilvēks, bet divas devas un vakcinācijas procesu pabeiguši – 49 551 cilvēks, attiecīgi pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši ap 13% iedzīvotāju, bet divas potes – 2,6%. "Johnson&Johnson" gadījumā vakcinēšanas procesa pabeigšanai nepieciešama tikai viena pote, bet pārējām vakcīnām – divas devas.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" jeb "Janssen". Taču visu šo medikamentu piegādes gada sākumā būtiski kavējās, tāpēc kavējās arī masveida vakcinēšanas sākšana, kas faktiski ir sākusies aprīļa izskaņā. Pagājušā gada 28. decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Vakcinācija pret Covid-19 NVD Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form