Pabeigti Preses nama kvartāla pirmās kārtas apjomīgākie būvdarbi
Foto: Sandis Lazda

Kopš būvniecības sākšanas 2021. gadā Preses nama kvartāla pirmajā kārtā - multifunkcionālajā centrā - ir paveikti visi saliekamo dzelzsbetona konstrukciju montāžas darbi un lielākā daļa starpsienu mūrēšanas darbu, informēja nekustamo īpašumu projektu attīstītāja "Lords LB Asset Management" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šobrīd norit pirmā stāva stiklotās fasādes montāža. Līdz gada beigām ir plānota autostāvvietas grīdu betonēšana, jumta konstruktīvās daļas izbūve, kā arī futbola laukuma izveide.

Paralēli norisinās projekta otrās kārtas projektēšanas darbi, lai jau 2023. gada sākumā Daugavas kreisajā krastā uzsāktu daudzfunkcionāla centra būvniecību, kur 10 stāvu biroju ēku papildinās mūsdenīga izglītības iestāde.

Preses nama kvartāla attīstība Daugavas kreisajā krastā iecerēta trīs kārtās. No tām pirmajā kārtā saskaņā ar attīstības ieceri būvē A klases biroju centru 26 500 kvadrātmetru platībā un 40 000 kvadrātmetrus plašu multifunkcionālu centru, ēkas savienojot caurstaigājamam ātrijam.

Multifunkcionālajā centrā būs apvienoti mazumtirdzniecības, sporta un medicīnas pakalpojumi, ēdināšanas zonas un unikāls futbola laukums uz ēkas piektā stāva jumta. To papildinās bērnu rotaļlaukums un publiski pieejamas atpūtas vietas. Trīs līmeņos virszemes stāvlaukumā kopumā būs pieejamas 1000 autostāvvietas gan darbiniekiem, gan viesiem, elektroauto uzlādes stacijas un 300 apsargājamas velonovietnes.

Pirmās kārtas attīstības vīzijas autors ir arhitektu birojs "Arhis Arhitekti" sadarbībā ar "Arrow Architects" no Dānijas. Savukārt būvniecību par 76,8 miljoniem eiro īsteno uzņēmums "UPB". Abu objektu celtniecība sākta 2021. gadā, un tiek plānots, ka Preses nama kvartāla pirmās kārtas realizācija noslēgsies 2023. gadā.

Preses nama kvartālā būtisks akcents pievērsts energoefektivitātei un infrastruktūrai, dabai draudzīgu materiālu izvēlei, vides pieejamībai, ilgtspējīgai apsaimniekošanai un veselīgas darba vides radīšanai. Tādējādi no 2023. gada Daugavas kreisā krasta apkārtnē cilvēkiem būs publiski pieejamas fizisku aktivitāšu zonas, brīvā laika pavadīšanas iespējas un apzaļumota pilsētvide.

Pirmās kārtas kopējās izmaksas būs vairāk nekā 100 miljoni eiro. Nākamajām būvniecības un attīstības kārtām projekta attīstītāji konkrētus ieguldījumu apmērus pagaidām neatklāj, bet aprēķini liecina, ka Preses nama kvartāla realizācijai no projektēšanas līdz trešās kārtas realizācijai būs nepieciešami gandrīz 500 miljoni eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projekta attīstītāju "PN Project" pārvalda Lietuvas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldības sabiedrība "Lords LB Asset Management", kas kopš 2008. gada sniedz pakalpojumus gan institucionālajiem, gan privātajiem investoriem. Kopumā uzņēmums pārvalda 15 fondus - 12 nekustamā īpašuma fondus, divus privātā kapitāla fondus un vienu enerģētikas un infrastruktūras fondu. "Lords LB Asset Management" kopējo pārvaldīto aktīvu vērtība 2020. gada beigās bija 660,2 miljoni eiro.

Tags

UPB Dānija Lietuva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form