Pacels akcīzi vīnam; lētākās cigaretes var sadārdzināties par 16%

Ministru Kabinets piektdien akceptējis izmaiņas akcīzes likumā, palielinot akcīzes nodokli vīnam no 40 līdz 45 latiem, kā arī nosakot minimālo nodokli cigaretēm, tāpēc lētākās cigaretes nākamgad varētu kļūt par aptuveni 16% dārgākas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Likumprojekts paredz ar 2010.gada 1.februāri palielināt akcīzes nodokli vīnam un raudzētajiem dzērieniem pieaugs no 40 latiem (par 100 litriem) uz 45 latiem (par 100 litriem) jeb par 12,5%, bet starpproduktiem ar absolūtā spirta saturu līdz 15 tilp.% (ieskaitot) no 42 latiem (par 100 litriem) uz 45 latiem (par 100 litriem) jeb par 7,1%. Rezultātā iecerēts papildus iekasēt 600 000 latu.

Savukārt no 2010.gada 1.janvāri noteiks akcīzes nodokļa minimālo līmeni cigaretēm - 48 latus par 1000 cigaretēm. Šobrīd likumā akcīzes nodokļa minimālais līmenis cigaretēm nav noteikts.

Saskaņā ar ES regulējumu, valsts var uzlikt minimālo akcīzes nodokli par cigaretēm, kuras ir lētākas, nekā vispieprasītāko cenu kategorijas cigaretes. Šāds akcīzes nodoklis nevar pārsniegt akcīzes nodokļa summu, kuru uzliek vispieprasītākās cenu kategorijas cigaretēm.

2009.gada deviņos mēnešos mazumtirdzniecības cena vispieprasītākās cenu kategorijas cigaretēm bija 76 lati par 1000 cigaretēm, attiecīgi piemērotais nodoklis – 48,72 lati par 1000 cigaretēm.

Finanšu ministrija atzīst, ka līdz ar šim izmaiņām zemāko cenu segmenta cigarešu patēriņš varētu samazināties par 15%, jo zemo cenu segmentā esošās cigarešu cenas paaugstinātos (atsevišķām kategorijām par 16%).

Akcīzes nodokļa ieņēmumu palielinājums, ņemot vērā akcīzes nodokļa minimālā līmeņa cigaretēm noteikšanu, ir prognozēts 6,5 miljonu latu apmērā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form