Pagājušajā nedēļā vakcinēšanas pret Covid-19 temps Latvijā nedaudz samazinājies
Foto: DELFI

Pagājušajā nedēļā vakcinēšanas pret Covid-19 temps Latvijā nedaudz samazinājies, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pagājušajā nedēļā pirmo poti pret Covid-19 saņēmuši ap 37 000 cilvēku, bet vakcinēšanas procesu noslēguši – ap 57 000 cilvēku, tādējādi vidēji vakcinēti ap 13 500 cilvēki dienā, kas ir otrs labākais nedēļas rādītājs līdz šim.

Līdz šim šis rādītājs augstākais ir bijis nedēļā no 10. maija, kad vidēji dienā tika vakcinēti ap 15 600 cilvēki. Savukārt vienā dienā vakcinēto skaita rekords līdz šim fiksēts 12. maijā, kad potes saņēma ap 22 000 cilvēku.

Vakar potes pret Covid-19 saņēmušas 2727 personas, tostarp pirmo porti - 848 cilvēki, otro – 1679, bet vēl 200 cilvēki sapotēti ar "Johnson&Johnson" vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati. Šie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi.

No vakar potes pret Covid-19 saņēmušajiem vairums klasificēti kā "Cits iedzīvotājs", bet starp sapotētājiem bijis arī lielāks skaits senioru, personu ar hroniskām slimībām un citu paaugstināta riska grupu pārstāvju. Vakcināciju visplašāk veicis "Veselības centrs 4", SIA "Vizuālā diagnostika", "Veselības centru apvienība" un Vidzemes slimnīca.

Pirmajai potei visbiežāk – 73% gadījumu – izmantota "Moderna" vakcīna, bet pārējās bijušas "Pfizer" vakcīnas, savukārt otrajai potei 90% gadījumu lietota "Pfizer" vakcīna.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 433 000 cilvēku, bet vakcinācijas procesu pabeiguši – ap 180 000 cilvēku, attiecīgi pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši ap 23% iedzīvotāju, bet procesu noslēguši – ap 9,5%. Ap 59% no pirmās potes saņēmušajiem ir sievietes.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) atklāja, ka patlaban abas potes saņēmuši vairāk nekā 11% pieaugušo, savukārt vismaz viena pote ievadīta aptuveni 27% pieaugušo iedzīvotāju.

Pavļuts prognozē, ka, turpinot ievadīt datus par vakcinācijas epizodēm aizvadītajā nedēļā, pērnās nedēļas vakcinācijas rezultāts būtiski neatpaliks no sasniegtā, tādējādi sasniedzot 100 000 potēšanas gadījumu. Viņš akcentēja, ka patlaban izdodas "iedzīt savu atpalicību", kas bija radusies vakcīnu deficīta dēļ šī gada sākumā.

Ministrs arī pauda, ka tuvākajā laikā plānots zvanīt senioriem, individuāli aicinot viņus doties pēc vakcīnas. Šīs iedzīvotāju grupas uzrunāšanai paredzēti arī drukāti materiāli, kas tiks izsūtīti kā reģionālo avīžu pielikumi.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" jeb "Janssen". Pagājušā gada 28. decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās marta izskaņā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Vakcinācija pret Covid-19 Eiropa NVD Vidzemes slimnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form