stirnas

Pagājušajā sezonā nomedītas 26 386 stirnas un 2316 aļņi, informēja Valsts mežu dienesta (VMD) Medību daļas vadītāja vietnieks Jānis Ozoliņš.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pēc VMD datiem, Latvijā uzskaitīta 195 841 stirna. 2007./2008.gada medību sezonā bija atļauts nomedīt 36 865 stirnas. Medību kolektīviem bija izsniegtas atļaujas 32 665 stirnu nomedīšanai.

Latvijā uzskaitīti 14 488 aļņi. 2007./2008.gada medību sezonā bija atļauts nomedīt 2970 aļņus. Medību kolektīviem bija izsniegtas atļaujas 2868 aļņu nomedīšanai.

Līdzīgi kā 2006./2007.gada medību sezonā, arī pagājušajā medību sezonā noteikto limitu ne stirnām, ne aļņiem mednieki nav izpildījuši.

Kā ziņots, lai nodrošinātu ekoloģiski pamatotu īpatņu skaitu populācijās, samazinātu pretrunas starp medību saimniecību un citu nozaru interesēm medījamo dzīvnieku vai pašu medību nodarīto zaudējumu dēļ un veicinātu ilgtspējīgas medību saimniecības attīstību, pamatojoties uz dzīvnieku uzskaites rezultātiem, katru medību sezonu tiek noteikts lielākais pieļaujamais medījamo dzīvnieku nomedīšanas apjoms.

Pirms medību sezonas sākuma VMD izsniedz limitēto medījamo dzīvnieku medību atļaujas medību tiesību lietotājiem.

Kopš 2000.gada sāk pieaugt galveno medījamo sugu dzīvnieku nomedīšanas apjomi, kas liecina par to, ka populāciju kvantitatīvie rādītāji uzlabojas. Strikti ievērojot optimālos medījamo dzīvnieku populāciju apsaimniekošanas modeļus, ir izdevies apturēt medījamo dzīvnieku populāciju lejupslīdi un panākt medījamo dzīvnieku skaita un nomedīšanas apjomu palielināšanos.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form