Rīgas domes Finanšu komiteja šodien atbalstīja lēmumprojektu par Rīgas domes vadības faktisko algu palielināšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Tiek plānots, ka Rīgas domes priekšsēdētāja alga būs 18 minimālās algas patlaban noteikto 20 minimālo algu vietā. Savukārt Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku algas būs 15 minimālo algu apmērā līdzšinējo 16 vietā un komiteju priekšsēdētājiem algas tiks noteiktas 11 minimālo algu apmērā iepriekšējo 10 minimālo algu vietā.

Kā uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks (JL), atbilstoši šim lēmumam Rīgas domes vadības algas tiek samazinātas.

Tomēr iepriekšējās domes lēmumā bija noteikts, ka minimālā alga līdz laikam, kad Rīgas pilsētas budžeta ieņēmumi pārsniegs izdevumus un tiks uzlabots Rīgas pilsētas kredītreitings, Rīgas domes priekšsēdētāja, viņa vietnieku un komiteju priekšsēdētāju algas tiks rēķinātas, izmantojot 2003.gada minimālās algas likmi - 70 latus.

Jaunajā Rīgas domes lēmumprojektā šādu punktu tika nolemts neiekļaut. Aksenoks šos nosacījumus nodēvēja par nesasniedzamiem.

Ja līdz šim aprēķinos izmantojot 70 latu likmi, mēra alga bija 1400 lati, tad tagad - izmantojot 80 latu likmi - tā būs 1440 lati, bet no nākamā gada sākuma, kad minimāla alga, iespējams, tiks noteikta 90 lati mēnesī, mēra alga sasniegs 1620 latus pirms nodokļu nomaksas. Līdzīgi būs arī ar vicemēru un komiteju priekšsēdētāju algām.

Rīgas pilsētas izpilddirektoram jaunajā Rīgas domes lēmumprojektā paredzēts noteikt 1690 latu algu pirms nodokļu nomaksas, liecina deputātiem sagatavotā informācija.

Vienlaikus Rīgas domes Finanšu departamenta, Pilsētas attīstības departamenta, Īpašuma departamenta un Satiksmes departamenta direktoru algas, tāpat kā līdz šim, būs 1490 lati, bet pārējo departamentu direktoru algas būs 1350 lati pirms nodokļu nomaksas.

Kā ziņots, sagatavotais lēmumprojekts paredz, ka Rīgas domes priekšsēdētājs apstiprinās Rīgas domes aparāta darbinieku amatu un algu sarakstu. Saskaņā ar lēmumprojekta pielikumu domes aparāta darbinieku algu grupas svārstīsies no Ls 1020 - Ls 1120 līdz Ls 120 - Ls 140. Zemākās algas paredzētas sētniekiem un sargiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form