No 1.janvāra tiks palielināta valstī noteiktā minimālā mēneša darba alga un līdz ar to tiks paaugstināts arī Ministru kabineta (MK) noteiktais minimālais uzturlīdzekļu apmērs, kas katram vecākam, neatkarīgi no viņa mantas stāvokļa ir jānodrošina bērnam. Turpmāk katram bērnam vecumā līdz 7 gadiem būs jānodrošina 40 lati (pašlaik 30), savukārt bērniem vecumā no 7 līdz 18 gadiem - 48 (pašlaik 36 lati).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Tas nozīmē, ka vecākiem, kuriem saskaņā ar tiesas spriedumu savi bērni jānodrošina ar minimālajiem uzturlīdzekļiem, sākot ar nākošā gada 1.janvāri, tie būs jānodrošina atbilstoši valstī noteiktajai minimālajai algai, informēja Uzturlīdzekļu garantijas fonds.

Pašlaik fonda administrācija uzturlīdzekļus maksā 10 757 vecākiem viena vai vairāku bērnu uzturēšanai.

Parādnieku skaits, kuru bērniem pašlaik tiek maksāti uzturlīdzekļi, ir 12 672, turklāt no tiem 505 personas ir tādas, kuru vietā uzturlīdzekļi tiek maksāti viņu bērniem vairākās ģimenēs. Parādam, kas izveidojies pret valsti, nav noilguma.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form