Ģenerālprokuratūras uzdoto papildu ekspertīžu veikšana par žurnāla "Kapitāls" skandalozo rakstu "Žīdi valda pasauli" prokuratūrai radīšot sarežģījumus, jo būšot grūti atrast vēl kvalificētākus ekspertus, kam uzticēt to veikšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Rīgas tiesu apgabala prokuratūras virsprokurors Jānis Drobiševskis pauda, ka iepriekšējās ekspertīzes par rakstu veikuši labākie Latvijas un ārvalstu eksperti un būšot grūti atrast kādus vēl labākus speciālistus, kam uzticēt šo darbu. "Nav jau tik daudz to zinātnieku," sacīja Drobiševskis.

Viņš atzina, ka esot arī vēl citi sarežģījumi uzdotās papildizmeklēšanas veikšanā, taču nevēlējās tos sīkāk komentēt.

Jau ziņots, ka Ģenerālprokuratūra atcēlusi lēmumu izbeigt krimināllietu un uzdevusi Rīgas tiesu apgabala prokuratūrai veikt papildu ekspertīzes par rakstu "Žīdi valda pasauli", kurā tiesībsargājošās iestādes iepriekš saskatīja nacionālā naida kurināšanu. Rīgas tiesu apgabala prokuratūra februāra sākumā nolēma izbeigt krimināllietu šajā lietā, jo nodarījumā nekonstatēja nozieguma sastāvu. Lēmumu pārsūdzēja Latvijas ebreju kopiena.

Krimināllietu par rakstu, kas izraisīja Latvijas ebreju sašutumu un kuru kritizēja Izraēlas, Francijas un ASV vēstniecības, ierosināja Satversmes aizsardzības birojs. Žurnāla galvenais redaktors Guntis Rozenbergs atkāpās no amata, tomēr arī tagad turpina strādāt izdevumā par redaktoru.

Minētajā rakstā stāstīts par ebreju ietekmi pasaules biznesā, kā arī par vēsturiskiem aspektiem. Ebreju kopiena paudusi sašutumu par to, ka ebreji rakstā dēvēti par "žīdiem", kā arī par zīmējumu, kurā "attēlots ortodoksāls ebrejs, kas sakampis zemeslodi".

Pēc ebreju kopienas domām, šāda karikatūra asociējas ar nacistu laika zīmējumiem, bet raksta autors ebreju darbības analīzi dažādās biznesa jomās saistījis vienīgi ar tautību.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form