Par Eiropas Parlamenta vēlēšanām informēs ar interneta mediju starpniecību

Tuvojoties vēlēšanām 4. – 7. jūnijā, Eiropas Parlaments (EP) ir izveidojis profilus interneta sociālajos medijos "Facebook", "MySpace" un "Flickr", portālu "Delfi" informēja EP Preses dienests.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šie profili lielākoties ir veidoti, lai piesaistītu jaunāko vēlētāju uzmanību ar tiem atbilstošu saturu un īpašībām. Galvenā ziņa joprojām ir vēlēšanu datums un tas, kā EP lēmumi ietekmē iedzīvotāju ikdienas dzīvi.

Papildus Eiropas vēlēšanu mājas lapai, kas tika atklāta šī gada janvārī, Eiropas Parlaments izveidoja profilu sociālā tīmekļa vietnē "Facebook", kam ir vairāk nekā 175 miljoni lietotāju, un "MySpace" forumā ar vairāk nekā 250 miljoniem lietotāju.

Savukārt "Flickr" fotoattēlu tīmeklī katru dienu tiks papildināta fotogrāfiju atlase ar vēlēšanu kampaņās trīsdimensiju instalācijām un izvēles telpām (Choice boxes), ar kuru starpniecību iedzīvotāji var nosūtīt savus videoziņojumus deputātiem no jebkuras ES dalībvalsts.

Iesaistīšanās sociālajos medijos dos iespēju gados jauniem vēlētājiem un tiem, kas balsos pirmos reizi, piedalīties Eiropas jautājumu risināšanā un rosinās interesi par Parlamentu, deputātu darbu un vēlēšanu nozīmi. Profili kalpos arī kā saite uz interneta avotiem un informatīviem materiāliem, kas ir pieejami Eiropas Parlamenta mājas lapā.

Drīzumā video apmaiņas vietnē "YouTube" būs pieejama arī saite uz "EU Tube" apakškanālu, kur tiks publicēti ar vēlēšanu kampaņu saistīti videomateriāli.

Papildus Parlamenta iesaistei sociālajos medijos interneta vietnēs un mājas lapās visā Eiropā notiks veicināšanas kampaņa ar saitēm kampaņas logo, krāsu salikumu un attēlu formā (reklāmkarodziņiem), savukārt meklētājprogrammās tiks ievietoti ar vēlēšanām saistīti atslēgvārdi. Šī kampaņa notiks arī "MySpace" ar saitēm uz Eiropas Parlamenta "MySpace" profilu.

Eiropas Parlamenta vietnē "2009. gada vēlēšanas" nākamajās nedēļās būs pieejamas jaunas interaktīvas iespējas. Lai atzīmētu 30 gadus, kopš notiek tiešas Eiropas Parlamenta vēlēšanas, tā mājas lapā tiks atvērta "ES laika mašīna", ļaujot apmeklētājiem virtuāli ceļot 1979. gada un 2009. gada telpās. Klikšķinot uz dažādiem šo telpu lauciņiem, varēs iepazīties ar to, kā ES tiesību akti ir ietekmējuši eiropiešu ikdienas dzīvi.

Pilnīga informācija par vēlēšanu rezultātiem būs pieejama Eiropas Parlamenta mājas lapā speciālā "Vēlēšanu nakts" sadaļā. Tā sāks darboties 7. jūnijā pulksten 19 pēc Latvijas laika un atspoguļos no dalībvalstīm saņemtos rezultātus.

Kopš darbojas speciāla vēlēšanu lapa, Parlamenta vietnē ir novērots straujš apmeklējumu skaita pieaugums, kas parāda interesi par Eiropas vēlēšanām. No 2009. gada janvāra līdz aprīlim 74% no apmeklējumiem "2009. gada vēlēšanu" īpašajā lapā bija Parlamenta vietnes pirmās reizes apmeklējumi.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form