Par eļļas noplūdi Pļaviņu HES 'Latvenergo' uzliek 1600 eiro sodu
Foto: DELFI Репортер

Valsts vides dienesta (VVD) Madonas reģionālā vides pārvalde par janvārī notikušo vides piesārņojumu Pļaviņu Hidroelektrostacijas (HES) teritorijā administratīvi sodījusi AS "Latvenergo", informēja dienesta pārstāve Maruta Bukleviča.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Administratīvās lietvedības gaitā tika konstatēts, ka "Latvenergo" izdarījis Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa 58.pantā paredzēto administratīvo pārkāpumu par gaisa, zemes, mežu vai iekšējo ūdeņu piesārņošanu ar notekūdeņiem, ķīmiskām vielām, tostarp bīstamām vai citām kaitīgām vielām, materiāliem vai atkritumiem, piegružošanu vai citādu kaitīgu iedarbību uz tiem.

Bukleviča norādīja, ka uzņēmumam piemērots naudas sods 1600 eiro apmērā. Taču pēc likuma paredzēta nosacīta daļēja atbrīvošana no naudas soda samaksas, proti, ja "Latvenergo" 15 dienu laikā samaksās lēmumā par administratīvā soda uzlikšanu noteikto naudas sodu 50% apmērā, uzņēmums tiks atbrīvots no pārējās naudas soda daļas samaksas, bet, ja nosacījums netiks izpildīts, naudas sods maksājams pilnā apmērā.

Pēc VVD informācijas, veicot naftas produktu savākšanu Pļaviņu HES ūdenskrātuves teritorijā, no 22.janvāra līdz 1.februārim kopumā tika savāktas 1,764 tonnas eļļas.

Pilnīga eļļas atsūkšana no transformatoriem iespējama tikai veicot to demontāžu, tāpēc joprojām saglabājās naftas produktu noplūdes piesārņojuma risks. Demontāžu paredzēts pabeigt līdz 15.maijam.

Patlaban, atbilstoši "Latvenergo" izstrādātajam pasākumu plānam, ik dienu tiek veikta transformatoru apskate, turklāt drenāžas caurulē ir izvietotas absorbējošas bonas. Līdz 1.septembrim plānots pārbūvēt lietus kanalizāciju, izveidojot naftas produktu uztvērēju.

Jau ziņots, ka 22.javārī Pļaviņu HES teritorijā notika aptuveni divu kubikmetru eļļas noplūde no norakstīta lieljaudas transformatora, kas izraisīja piesārņojumu un radīja apdraudējumu videi.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvenergo
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form