Par materiāli nodrošinātiem sevi uzskata mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju
Foto: Shutterstock

Par materiāli nodrošinātiem sevi uzskata mazāk nekā puse iedzīvotāju, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pagājušā gada nogalē veiktajā aptaujā noskaidrots, ka kopumā par materiāli nodrošinātiem sevi uzskata 46% iedzīvotāju. Salīdzinot ar 2015. gadā fiksēto rezultātu, šādu viedokli pārstāvošu cilvēku īpatsvars Latvijā sarucis par septiņiem procentpunktiem.

Jānorāda, ka 2015. gadā tika piedzīvots astoņu procentpunktu kāpums, salīdzinot ar 2014. gada rādītājiem, sasniedzot 53% līmeni, kas ir augstākais novērojumu vēsturē. Līdz ar to tagad to, kuri sevi uzskata par materiāli nodrošinātiem, īpatsvars faktiski atgriezies 2014. gada līmenī.

Savukārt pretēju atbildi, norādot, ka kopumā nejūtas materiāli nodrošināti, aptaujā tāpat sniedza 46% iedzīvotāju, pirmo reizi apsekošanas laikā abiem rādītājiem sasniedzot vienādu līmeni. Salīdzinot ar 2015. gadu, to, kuri sevi uzskata par materiāli nenodrošinātiem, īpatsvars pieaudzis par septiņiem procentpunktiem. 2014. gadā fiksēts zemākais sevi kā materiāli nenodrošinātu uzskatošu cilvēku īpatsvars (39%). Augstākais rādītājs fiksēts 2003. gadā, kad par materiāli nenodrošinātiem sevi uzskatīja 63% iedzīvotāju.

Kopš 2003. gada to cilvēku īpatsvars, kas uzskata, ka ir materiāli nenodrošināti, krities, taču ekonomiskās krīzes laikā atkal palielinājies, 2010. gadā sasniedzot 57%. Taču pēc tam līmenis atkal atsāka sarukt, un pēdējo trīs gadu laikā par materiāli nenodrošinātiem sevi uzskata mazāk nekā puse iedzīvotāju.

Šogad vēl 9% iedzīvotāju nespēja sniegt konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

SKDS
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form