Partijām liek atmaksāt 13 340 latu 2011.gadā pretlikumīgi saņemto ziedojumu
Foto: DELFI

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzdevis vairākām partijām atmaksāt ziedotājiem vai ieskaitīt valsts budžetā 2011.gadā pretlikumīgi saņemtos ziedojumus – 13 347 latus, portālu “Delfi” informēja KNAB.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā teikts KNAB pārskatā par politisko partiju un to apvienību 2011.gada pārskatu, kā arī dāvinājumu un ziedojumu likumības un patiesuma pārbaužu rezultātiem, saistībā ar pretlikumīgi saņemtajiem dāvinājumiem (ziedojumiem) KNAB pieņēmis desmit lēmumus par finanšu līdzekļu atmaksu.

KNAB licis naudu atmaksāt "Saskaņas centram", Reformu partijai (RP), Nacionālai apvienībai (NA), Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS).

KNAB konstatējis, ka ZZS saņēmis divus ziedojumus no likumā neatļauta finansēšanas avota - juridiskajām personām -, RP saņēmusi ziedojumu no personas, kura nav Latvijas pilsonis, kā arī "Visu Latvijai" saņēmusi ziedojumu no personas, kas nav Latvijas pilsonis un kam nav tiesības saņemt Latvijas nepilsoņa pasi. Tāpat arī apvienība "Saskaņas centrs" saņēmusi ziedojumus no personas, kas nav Latvijas pilsonis un kam nav tiesību saņemt nepilsoņa pasi, bet vienā gadījumā ziedojums veikts no neatļauta finansēšanas avota - trešās personas dāvinājuma.

Par gada pārskatu un saņemto ziedojumu sarakstu iesniegšanas kārtības neievērošanu 22 gadījumos politiskās partijas ir sauktas pie administratīvās atbildības un tām uzlikti naudas sodi - 1 580 latu apmērā, savukārt mutvārdu aizrādījumi izteikti 18 partijām.

Lielākā daļa izdarīto pārkāpumu ir saistīti ar gada pārskatu neiesniegšanu un savlaicīgu informācijas nesniegšanu par saņemtajiem dāvinājumiem (ziedojumiem).

Visi saistībā ar 2011.gada pārskatu pārbaudēs konstatētajiem pārkāpumiem pieņemtie KNAB lēmumi par partiju saukšanu pie administratīvās atbildības ir stājušies likumīgā spēkā.

Astoņos gadījumos politiskās partijas nav samaksājušas KNAB uzliktos naudas sodus, tāpēc šie lēmumi ir nodoti tiesu izpildītājiem piespiedu izpildei. Šādi lēmumi pieņemti pret "Apvienību Liepājas attīstībai", "Latgales tauta", "Latviešu zemnieku savienību", "Par labu Latviju", "Par neatkarīgu Latviju!", "Pēdējo partiju", kā arī "Rīgas partiju" un "Solidaritāti".

Savukārt četrām partijām un to apvienībām ir parādsaistības saistībā ar KNAB lēmumiem par finanšu līdzekļu atmaksu 542 640 latu apmērā.

Parādi ir RP - 2450 latu, LPP/LC - 528 870 latu, "Latgales tautai" - 10 910 latu, kā arī Latvijas Atdzimšanas partijai - 410 latu. Parādi ir par laiku no 2002. līdz 2011.gadam, liecina KNAB pārskata dati.

Par gada pārskata neiesniegšanu likumā noteiktajā kārtībā tiesai nosūtīti prasības pieteikumi par piecu partiju darbības apturēšanu.

Saistībā ar KNAB lēmumiem partiju saukšanu pie administratīvās atbildības un uzliktajiem naudas sodiem dažādos laikaposmos kopumā 14 politiskajām partijām ir parādsaistības 6 574 latu apmērā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

KNAB Latgale Liepāja LPP/LC Reformu partija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form