Patērētāju sargi atklāj blēdīšanos tievēšanas līdzekļu reklāmās
Foto: F64

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk PTAC) atklājis iespējamu patērētāju maldināšanu vairāku preču, svara samazināšanas līdzekļu - „Tievēšanas forte”, „Weight Loss”, „Green Coffee” - reklāmās, turklāt informācijā par precēm konkrētie līdzekļi tiek dēvēti par uztura bagātinātājiem, bet nav reģistrēti Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD). Šādu nereģistrētu līdzekļu reklamēšana un tirgošana Latvijā ir aizliegta, portālu “Delfi” informēja PTAC.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

PTAC veicis vairākas pārbaudes konkrētajā tirgus segmentā un atklājis, ka šajā jomā pastāv problēmas, kas var apdraudēt gan patērētāju tiesības, gan rada riskus sabiedrības veselībai. Joprojām tiek reklamētas un piedāvātas preces - piemēram, svara samazināšanas līdzekļi, kas nepamatoti tiek dēvētas par uztura bagātinātājiem un šādi tiek maldināti patērētāji.

PTAC ir atklājis, iepriekšminētie līdzekļi "Tievēšanas forte", "Weight Loss", "Green Coffee" nav reģistrēti vai paziņoti PVD Novērtēšanas un reģistrācijas departamentā kā uztura bagātinātāji. Līdz ar to saskaņā ar normatīvajiem aktiem konkrēto svara samazināšanas līdzekļu reklamēšana nav atļauta.

PTAC ir konstatējis iepriekš minēto svara samazināšanas līdzekļu reklāmas vairākās Latvijā populārās interneta vietnēs. Lai risinātu problēmsituāciju, PTAC ir sazinājies ar konkrētajām interneta vietnēm un šobrīd lielākajā daļā gadījumu PTAC norādītais pārkāpums ir novērsts.

PTAC arī aicina patērētājus būt ļoti uzmanīgiem un vērīgiem, iegādājoties uztura bagātinātājus.

Centrs informē, ka uztura bagātinātāju reklāmas var maldināt patērētāju, piemēram, reklāmas materiālos sniedzot apgalvojumus par produkta pārsteidzošu un neticamu iedarbību, kas daudzos gadījumos ir maldinoši un sniegtā informācija ir patiesībai neatbilstoša, kā arī tiek izmantotas noteiktajā kārtībā neatļautas veselīguma norādes.

Tāpat PTAC aicina patērētājus pirms iegādāties konkrēto preci pārbaudīt, vai PVD ir reģistrējis šo līdzekli kā uztura bagātinātāju.

Savukārt PVD atgādina: "Latvijā drīkst izplatīt tikai reģistrētus uztura bagātinātājus. Nereģistrēti uztura bagātinātāji var būt bīstami patērētāju veselībai. Pirms iegādāties uztura bagātinātāju, par tā nepieciešamību un lietošanu jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu".

PTAC informē, ka patlaban Latvijā īsteno uztura bagātinātāju komercprakses uzraudzības projektu, kura mērķis ir panākt, lai patērētāji netiktu maldināti attiecībā uz uztura bagātinātāju piedāvājumiem un saņemtu patiesu informāciju, jo īpaši, ja komercpraksē izmantotas veselīguma norādes.

PTAC uzraudzības projekta laikā pārbauda mājaslapas, kā arī citus informatīvus materiālus, kas izmantoti uztura bagātinātāju piedāvājumos patērētājiem.

Tāpat PTAC veic nepieciešamos uzraudzības pasākumus konstatēto pārkāpumu novēršanai un patērētāju tiesību aizsardzībai, kā arī īsteno preventīvus pasākumus, lai patērētājiem, iegādājoties uztura bagātinātājus netiku nodarīts kaitējums īstenotās negodīgās komercprakses rezultātā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

PTAC
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form