Pēc patvaļīgiem būvdarbiem VARAM pieprasa izvērtēt Ikšķiles novada Būvvaldes darbību
Foto: LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), konstatējot nepietiekamu būvniecības procesa tiesiskuma uzraudzību, pieprasījusi Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Indulim Trapiņam (LZP) izvērtēt Būvvaldes darbinieku rīcību, kā arī Būvvaldes vadītājas atbilstību amatam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpat ministrija prasījusi izvērtēt Ikšķiles novada Administrācijas vadītājas atbilstību amatam, portālu "Delfi" informēja ministrijā.

Raidījums "de facto" 1. novembrī vēstīja par to, ka nekustamajā īpašumā Tīnūžu pagastā ir notikusi patvaļīga dīķa un dzīvojamās mājas būvniecība.

Ministrija ir saņēmusi vietvaras priekšsēdētāja Trapiņa situācijas skaidrojumu un secināja, ka Ikšķiles novada pašvaldības būvvalde nepietiekami uzrauga būvniecības procesa atbilstību tiesiskumam.

Konkrētajā īpašumā Būvvalde 9. novembrī konstatēja veikto būvdarbu neatbilstību akceptētajai dīķa būvniecības iecerei, īpašuma apsekošanu veicot divus gadus pēc dīķa būvniecības ieceres apstiprināšanas, reaģējot uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušām aizdomām.

Tāpat Trapiņš skaidrojumā norādīja, ka Ikšķiles Būvvalde 6. novembrī saņēma iesniegumu par dzīvojamās mājas būvniecību šajā īpašumā. Apsekošanas rezultātā tika konstatēts, ka īpašnieks, nesaņemot būvatļauju, jau ir veicis dzīvojamās mājas celtniecību.

Ministrija secināja, ka, fiksējot patvaļīgu būvniecību pirms būvatļaujas izdošanas un uzsākot administratīvā pārkāpuma procesu, Būvvalde nav ievērojusi likumā noteikto prasību - iestādei pēc atzinuma sastādīšanas un būvniecības apturēšanas ir jāpieņem lēmums par to, vai ēkai ir jāatjauno iepriekšējais stāvoklis (konkrētajā īpašumā tas nozīmētu mājas nojaukšanu) vai arī būvatļaujas izsniegšanu pēc dokumentu sakārtošanas un normatīvajos aktos noteikto prasību izpildes.

VARAM secināja, ka Ikšķiles novadā apstiprināto ieceru būvniecības gaita netiek pietiekami uzraudzīta, turklāt netiek izpildītas Būvniecības likumā noteiktās prasībās attiecībā uz Būvvaldes lēmumiem.

Tādēļ ministrija pieprasa izvērtēt Ikšķiles novada pašvaldības būvvaldes un atbildīgo darbinieku darbību un Būvvaldes vadītājas Andas Kauliņas atbilstību ieņemtajam amatam. Ņemot vērā, ka Būvvalde ir Administrācijas pakļautības iestāde, tad ministrijas ieskatā ir jāizvērtē arī Administrācijas vadītājas, izpilddirektores Agneses Jankunas atbilstību ieņemamajam amatam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Ikšķile VARAM Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form