Foto: Shutterstock
Pēcdoktorantūras pētniecības atbalstam pieejams 15,1 miljons eiro, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

VIAA izsludinājusi atklātu trešo kārtu pieteikumu atlasei pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta saņemšanai. Latvijā reģistrētas zinātniskās institūcijas un komersanti, kas nodarbina jaunos zinātniekus, pētniecības pieteikumus var iesniegt līdz šā gada 15.jūlijam.

Trešās atlases kārtā ir paplašināts jauno zinātnieku loks, kuri var pretendēt uz atbalsta saņemšanu, pēcdoktorantiem ir lielākas iespējas iesaistīties akadēmiskā darbā un attīstīt starptautisko sadarbību pētniecības jomā, kā arī ir mazināts pieteikumu administratīvais slogs. Turpmākajās atlases kārtās pētniecības pieteikumus varēs iesniegt pēcdoktoranti, kuri doktora grādu ieguvuši ne agrāk kā desmit gadus pirms pētniecības pieteikuma iesniegšanas.

Pieejamais finansējums trešajā atlases kārtā ir 15,1 miljons eiro, tai skaitā ar saimniecisko darbību saistītiem pētījumiem ir paredzēti 7,5 miljoni eiro un ar saimniecisko darbību nesaistītiem pētījumiem - 7,5 miljoni eiro, no kuriem 1,5 miljoni eiro plānoti fundamentālo pētījumu īstenošanai.

Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts paredzēts fundamentālo vai rūpniecisko pētījumu īstenošanai, tehnoloģisko tiesību aizsardzībai, zināšanu un tehnoloģiju pārnesei, kompetenču pilnveidošanai, starptautiskajai mobilitātei un tīklošanai, bakalauru, maģistru vai doktoru darbu vadīšanai un recenzēšanai, citu pētniecības vai inovācijas projektu sagatavošanai.

Papildus tam atbalsts paredzēts arī sabiedrības informēšanai par pētniecības pieteikuma ietvaros veikto pēcdoktoranta pētījumu, tā norises gaitu un zinātniskajiem rezultātiem. Trešajā atlases kārtā ir samazināts pēcdoktoranta starptautiskās mobilitātes periods līdz trim mēnešiem. Pētniecības pieteikuma īstenošana jāuzsāk sešu mēnešu laikā pēc pētniecības pieteikuma iesnieguma apstiprināšanas.

Projekta mērķis ir attīstīt jauno zinātnieku prasmes un palielināt zinātnisko kapacitāti, nodrošinot jauno zinātnieku karjeras uzsākšanas iespējas zinātniskajās institūcijās un pie komersantiem, kā arī pētniecības kompetenču pilnveidošanu, cilvēkresursu atjaunotni un kvalificētu speciālistu skaita pieaugumu.

Kopējais attiecināmais projekta finansējums ir vairāk nekā 64 miljoni eiro, no kuriem Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 54,4 miljoni eiro, valsts budžeta līdzfinansējums - 6,4 miljoni eiro un privātais līdzfinansējums - 3,2 miljoni eiro. Projektu plānots īstenot līdz 2023. gada 30.novembrim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!