AppleMark
Foto: F64

Katrs otrais jeb 53% Latvijas iedzīvotāju par nedrošāko pilsētu valstī uzskata Rīgu, liecina pētījumu centra SKDS un drošības kompānijas "Grifs AG" veiktais pētījums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skaidrojot pētījuma rezultātus, "Grifs AG" vadītājs Ainars Bundulis uzsver, ka "Rīga ir dzīvesvieta un darba vieta lielai daļai Latvijas iedzīvotāju, pilsēta ir arī populārs ārvalstu tūristu galamērķis, tāpēc nav pārsteigums, ka negodprātīgo personu īpatsvars tieši galvaspilsētā ir vislielākais. To apliecina, gan oficiālā statistika par izdarīto noziegumu skaitu, gan iedzīvotāju sajūtas, kā arī lielais pieprasījums pēc apsardzes kompāniju pakalpojumiem tieši Rīgā".

Kā biznesa portālu ''Nozare.lv'' informēja "Grifs AG" komunikācijas konsultants Mārtiņš Vargulis, Rīga ir nedrošākā pilsēta Latvijā arī pēc Centrālās statistikas pārvaldes, Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas publisko pārskatu datiem. Apmēram 51% jeb 26 229 no Latvijā veiktajiem noziegumiem pērn pastrādāti tieši galvaspilsētā. Savukārt drošākā vieta Latvijā ir Liepāja, kur noziegumu skaits ir bijis teju 24 reizes mazāks nekā Rīgā.

Vargulis skaidro, ka tikai 2% Latvijas iedzīvotāju par nedrošāko no septiņām lielākajām Latvijas pilsētām pēc iedzīvotāju skaita atzinuši Ventspili un Jūrmalu. Daugavpili 12% respondentu atzīmējuši kā bīstamāko pilsētu, ierindojot to otrajā vietā. Trijnieku noslēdz Jelgava, ko par nedrošu uzskata 6% respondentu. Savukārt Rēzekne bīstamākā pilsēta liekas vien 4% iedzīvotāju un Liepāja - 3% iedzīvotāju.

Pētījumā, kas tika veikts 2012.gada aprīlī, piedalījās vairāk nekā 1000 respondentu vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Septiņu lielāko pilsētu sarakstu pēc iedzīvotāju skaita veido Rīga, Daugavpils, Liepāja, Jelgava, Jūrmala, Ventspils un Rēzekne.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form