Kuģu stāvvietā pie Ventspils brīvostas konstatēta naftas produktu noplūde no Komoru salās reģistrēta tankkuģa "Ameko" 3600 kvadrātmetru platībā, informēja Jūras vides pārvaldes (JVP) Rīgas kontroles daļas vadītājs Felikss Klagišs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Naftas produktu noplūde no "Ameko" pie Ventspils notikusi 16.augustā.

Par jūras piesārņošanu tankkuģa kapteinis tika sodīts ar 4000 latu naudas sodu. Kuģa pārbaudē tika atklāti vairāki būtiski pārkāpumi kaitīgo vielu uzskaitē, kuģa dokumentos pat uzlikts sods 1000 latu vērtībā.

No "Ameko" jūrā noplūduši 18 kilogrami naftas produktu. Tie jūrā nokļuvuši kuģa sliktā tehniskā stāvokļa un apkalpes nolaidības dēļ.

Papildus minētajam sodam par vidē palikušo nesavākto naftas produktu daudzumu JVP kuģa īpašniekam nosūtīs dabas resursu nodokļa aprēķinu. Viņam uzdots arī segt visus naftas produktu savākšanas izdevumus.

Iespējams, ceļā no Dānijas uz Ventspili tankkuģis piesārņojis arī šīs valsts ūdeņus, tāpēc pārbaudē iegūtie pierādījumi un no kuģa paņemtie paraugi tiks nosūti uz Dāniju.

Kā informēja Latvijas Jūras Administrācijas Kuģošanas drošības departamenta kuģu kontroles inspektors Andrejs Tīrmanis, tankkuģis "Ameko" joprojām noenkurojies Ventspils ostā, 37.piestātnē.

Kuģa tehniskajā pārbaudē konstatēts, ka naftas produktu noplūde notiek no mašīntelpā; bojājums novērsts, ostas akvatorijā izplūdušie naftas produkti savākti, sacīja Tīrmanis.

Ceturtdienas vakarā tankkuģi pārbaudīja kuģu reģistra sabiedrības "LLoyd's Register" pārstāvji, lai noteiktu "Ameko" atbilstību kuģošanas drošības prasībām. Šim atzinumam būs obligāts raksturs, jo bez "LLoyd's Register" sertifikācijas kuģus nevar izmantot kravu pārvadājumiem.

Atkarībā no defekta lieluma to novērsīs ostā vai speciālos dokos, paskaidroja Tīrmanis.

Tankkuģis "Ameko" ir vienkorpusa kuģis, būvēts 1976.gadā, ūdenī nolaists 1977.gadā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form