Piecas no lielākajām Latvijas būvsabiedrībām - SIA "Kalnozols celtniecība", SIA "Latvijas energoceltnieks" (LEC), AS "RBS Skals", SIA "Re&Re" un SIA "Skonto būve" - piedāvā 2006.gada pasaules hokeja čempionātam nepieciešamās daudzfunkcionālās halles projektu īstenot bez starpniekiem un ārzemju investoru piesaistīšanas, tikai ar Latvijas būvuzņēmēju spēkiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Vēstulē Ministru prezidentam Indulim Emsim (ZZS), Rīgas domes priekšsēdētājam Gundaram Bojāram (LSDSP) un Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidentam Kirovam Lipmanam būvsabiedrības piedāvā nodrošināt halles būvniecības projekta finansējumu, ieguldot savus līdzekļus un aizņemto kapitālu.

"Mēs esam gatavi nodrošināt daudzfunkcionālās halles savlaicīgu uzbūvēšanu un nodošanu ekspluatācijā termiņos, kas nodrošina pasaules hokeja čempionāta norisi 2006.gadā," teikts vēstulē.

Kā nodrošinājumu daudzfunkcionālās halles projekta realizācijai būvnieki vēlētos zemes ilgtermiņa nomu, kas ļautu halles neaizņemtajā platībā īstenot citus sabiedrībai nepieciešamus būvniecības projektus. "Tas nepieciešams, lai ilgtermiņā nodrošinātu ieguldīto līdzekļu atgūšanu," skaidro piecu būvsabiedrību vadība.

No laika un resursu ekonomijas viedokļa par optimālu būvnieki atzīst uzņēmumam "Multihalle" patlaban iznomāto teritoriju. Tomēr halles būvniecību būtu iespējams pabeigt laikā arī tad, ja zeme tiktu iznomāta līdzās esošajā brīvajā teritorijā, atzīts vēstulē.

Tiek norādīts, ka "Kalnozols celtniecība", LEC, "RBS Skals", "Re&Re" un "Skonto būve" kopējais apgrozījums 2003.gadā pārsniedza 100 miljonus latu. Lielu un nozīmīgu projektu īstenošanai minētie uzņēmumi ir nodibinājuši kapitālsabiedrību "Latvijas būvnieku stratēģiskā partnerība" (LBSP).

"Mēs apliecinām, ka spēsim realizēt Rīgas daudzfunkcionālās halles projektu, ja savlaicīgi tiek pieņemti visi nepieciešamie valsts, pašvaldības un LHF lēmumi," vēstulē raksta būvnieki, lūdzot halles būvniecību uzticēt LBSP.

Viņi pauž gatavību tūlītējām pārrunām, lai apspriestu konkrētus projekta risinājumus un uzsāktu darbus.

Vēstuli parakstījuši "Kalnozols celtniecība" valdes priekšsēdētājs Ojārs Bite, LEC valdes priekšsēdētājs Jānis Kols, "RBS Skals" valdes priekšsēdētājs vietas izpildītājs Jānis Milzarājs, "Re&Re" direktors Didzis Putniņš un "Skonto būve" valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis.

"Ir pilnīgi vienalga, kas uzceļ hokeja halli. Galvenais, lai pasaules čempionāts 2006.gadā notiek Latvijā," tā būvfirmu piedāvājumu aģentūrai LETA komentēja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans.

Lipmans atzina, ka ir saņēmis būvsabiedrību vēstuli. Viņš norādīja, ka nevar uzreiz pēc vēstules izlasīšanas slēgt kādu vienošanos ar minētajiem uzņēmējiem un būvēt halli, taču ar šīm kompānijām ir jāpārrunā sadarbības iespējas.

Jau ziņots, ka valdība par 2006.gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanu lems šodien.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form