Piektdien vakcinēšanas pret Covid-19 temps Latvijā turpinājis samazināties
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Piektdien vakcinēšanas pret Covid-19 temps Latvijā otro diennakti pēc kārtas turpinājis samazināties – izpotētas 975 vakcīnu devas, kas ir par 163 mazāk nekā ceturtdien un par 754 mazāk nekā trešdien, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LETA jau ziņoja, ka būtisks uzrāviens vakcinēšanas tempā šonedēļ bija vērojams otrdien un trešdien, kad saskaņā ar jaunākajiem aktualizētajiem datiem poti pret Covid-19 saņēma attiecīgi 1339 un 1729 cilvēki.

No visiem piektdien pret Covid-19 vakcinētajiem 975 cilvēkiem 919 saņēmuši vakcīnas pirmo devu, bet 56 – otro jeb noslēdzošo devu.

Starp piektdien pirmo poti pret Covid-19 saņēmušajiem bijuši 378 sociālo aprūpes centru (SAC) klienti, 148 SAC darbinieki, 147 ārstniecības personas, 126 ārstniecības iestāžu darbinieki, 88 seniori, 31 cilvēks no citām paaugstināta riska grupām, kā arī viens cilvēks, kura vakcinēšanas iemesls norādīts "pēc paša vēlēšanās".

Savukārt pie otrās potes pret Covid-19 piektdien tikušas 43 ārstniecības personas, 12 ārstniecības iestāžu darbinieki un viens cilvēks no kādas citas paaugstināta riska grupas.

Aizvadītajā diennaktī visražīgākie vakcinētāji pret Covid-19 bijuši mediķi no "Veselības centru apvienības", Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas, kur pirmo vai otro poti saņēmuši attiecīgi 168, 148 un 94 cilvēki.

Piektdien Latvijā izpotētas 753 "AstraZeneca" vakcīnas pirmās devas, 163 "Moderna" vakcīnas pirmās devas un divas šī ražotāja vakcīnas otrās devas, kā arī trīs "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnas pirmās devas un 54 šīs vakcīnas otrās devas, liecina NVD dati.

Kopumā līdz šim Latvijā pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši 26 673 cilvēki, bet abas devas – 16 715 cilvēki, liecina NVD dati. Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2021.gada 1.janvārī Latvijā provizoriski bija 1,894 miljoni iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 līdz šim varētu būt saņēmis 1,41% iedzīvotāju, bet abas – 0,88% iedzīvotāju.

LETA jau ziņoja, ka pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, 9. janvārī sāka potēt ģimenes ārstus, bet no 11. janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kuri to vēlas. Savukārt 10. februārī vakcinēt sāka SAC klientus un darbiniekus, bet 11. un 12. februārī pirmās potes pret Covid-19 saņēma valsts augstākās amatpersonas un vairāki eksprezidenti. 17. februārī Vakcinācijas projekta biroja vadītāja paziņoja, ka tiek sākta senioru vecumā virs 70 gadiem vakcinēšana, kas gan pagaidām vēl nav uzņēmusi apgriezienus.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas trīs vakcīnas pret Covid-19 – "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna" un "AstraZeneca", taču visu šo medikamentu piegādes kavējas un ir nelielas, tāpēc kavējas arī masveida vakcinēšanas sākšana.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Vakcinācija pret Covid-19 Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Centrālās statistikas pārvalde NVD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form