AFI
Foto: Jānis Jurkāns

Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) priekšsēdētājs Alfrēds Rubiks un Tautas saskaņas partijas (TSP) līderis Jānis Jurkāns pieļauj apvienības "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL) pārtapšanu par stipru, lielākās tautas daļas atbalstītu partiju ar nosaukumu "Latvijas Sociālistiskā tautas saskaņas un līdztiesības partija".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Ar šādu ideju sestdien LSP 7. kongresā klajā nāca Rubiks, un šādu iespēju nenoliedza arī Jurkāns. Rubiks norādīja, ka tas būs nākamais posms apvienības attīstībā. "Dzīve taču nestāv uz vietas. Un dzīve .. nepiedod apstāšanos," pauda Rubiks, kurš, tāpat kā abu pārējo apvienības politisko partiju - "Līdztiesības" un TSP - līderi, atzina, ka politiskie panākumi sasniedzami kopīgiem spēkiem jau izveidotās PCTVL sastāvā. Jurkāns norādīja, ka 8. Saeimas vēlēšanas PCTVL būs izšķirošais brīdis pierādīt savas spējas.

LSP sestdien rīko savu 7.kongresu, kurā runā par partijas gatavošanos Saeimas vēlēšanām, analizē partijas darbību un plāno pieņemt "20 rezolūcijas par dažādām tēmām". Uz kongresu aicināti arī Lietuvas Sociālistiskās partijas priekšsēdētājs, kā arī Somijas Komunistiskās strādnieku partijas ģenerālsekretārs, kā arī kustības "Līdztiesība" un TSP pārstāvji.

LSP ir galēji kreisi orientēta partija, kura iestājas par vienādām tiesībām pilsoņiem un nepilsoņiem, kā arī atbalsta divvalodības ieviešanu Latvijā. LSP priekšsēdētājs Rubiks nevar pārstāvēt savu partiju kā deputāts parlamentā vai pilsētu un pagastu domēs, jo pēc 1991.gada 13.janvāra viņš darbojies Komunistiskajā partijā. Turklāt Rubiku notiesāja uz astoņiem gadiem cietumā par pretvalstisku darbību, lai arī viņu atbrīvoja pirms termiņa par priekšzīmīgu uzvedību.

Apvienība "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL), kurā apvienojušās Tautas saskaņas partija (TSP), kustība "Līdztiesība" un Latvijas Sociālistiskā partija (LSP), dibināta 1998.gada vasarā īsi pirms 7.Saeimas vēlēšanām un momentā ieguvusi apzīmējumu "Rubika - Jurkāna" bloks, jo tās vadībā ir gan bijušais komunistu līderis Rubiks, gan kādreizējais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns.

Kādu laiku pie apvienības partijām tika pieskaitīta arī Krievu partija, lai gan oficiāli tā apvienībā nekad nav iestājusies. Apvienība kopš dibināšanas nav slēpusi, ka tās galvenais elektorāts ir cittautieši, jo pārējie par viņiem neuztraucas.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form