Valdība otrdien atbalstīja 32 297 latu piešķiršanu Ieslodzījuma vietu pārvaldei, lai atjaunotu ugunsgrēkā bojātās Brasas cietuma ēkas. Nauda tiks piešķirti no līdzekļiem neparedzētajiem gadījumiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pērn 7.jūnijā Brasas cietumā notikušā ugunsgrēka rezultātā tika nopostīta Brasas cietuma ēka, kurā atradās Brasas cietuma Medicīnas daļa, mācību telpas, veļas mazgātava un cietuma veikals, kā arī ievērojami ir cietis Brasas cietuma 4. korpuss, kurā bojāta korpusa sakaru un apsardzes sistēma, elektrības, apkures, ūdensvada un kanalizācijas sistēmas.

Lai nodrošinātu Brasas cietuma ēkas saglabāšanu tās pamatfunkciju izpildei, tika veikti Brasas cietuma ugunsgrēkā cietušo ēku jumta remontdarbi 1450 kvadrātmetru platībā. Par izpildītajiem jumta remontdarbiem SIA "AGS-Būve" tika apmaksāti 38 903 lati no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, kas tika piešķirti Ieslodzījuma vietu pārvaldei 2008.gada 9.decembrī. Kopumā valdība nolēma piešķirt Brasas cietuma remontam 71 000 latu.

Pēc finanšu līdzekļu saņemšanas Ieslodzījuma vietu pārvalde 19.decembrī izsludināja cenu aptauju "Ugunsgrēkā bojāto ēku atjaunošana Brasas cietumā", plānojot atjaunošanas darbus veikt atlikušā finansējuma 32 297 latu ietvaros.

Tā kā valdības piešķirtie līdzekļi no programmas "neparedzētajiem gadījumiem" neizlietošanas gadījumā nepaliek iestādes rīcībā arī nākamajā gadā, atlikusī summa - 32 297 latu apmērā - tika atmaksāta valsts budžetā, lai gan netika izpildīti visi plānotie remontdarbi.

Lai nodrošinātu brīvības atņemšanas iestādes funkciju izpildi, vēl nepieciešams atjaunot Brasas cietuma telpas - medicīnas daļas telpas, veļas mazgātavu, cietuma veikala un mācību telpas - 387 kvadrātmetru platībā. Vidējie izdevumi viena kvadrātmetra telpu remontdarbu veikšanai Brasas cietumā sasniedz 83,45 latus.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form