Piešķir vairāk nekā 11 miljonus eiro papildu Covid-19 slimnieku gultu izveidei
Foto: LETA

Otrdien, 5. janvārī, valdība nolēma piešķirt 11,7 miljonu eiro, lai slimnīcās būtu iespējams izveidot papildu gultas vietas Covid-19 pacientu ārstēšanai un nodrošināt nepieciešamās medicīniskās ierīces šo gultu aprīkošanai un plašākām diagnostikas iespējām, portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Anna Strapcāne.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Neskatoties uz pieņemtajiem papildu ierobežojumiem un ieviestajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem saslimstība ar Covid-19 un stacionēto Covid-19 pacientu skaits turpina pieaugt. 5. janvārī slimnīcās ārstējas 1180 Covid-19 pacienti, no kuriem 68 ar smagu slimības gaitu. Vienlaikus vairākās slimnīcās šiem pacientiem paredzētu gultu noslodze pārsniedz pat 90%. Turklāt, ņemot vērā prognozes, stacionēto Covid-19 pacientu skaits turpinās būtiski pieaugt, uzsvēra ministrijā.

Viens no risinājumiem ir izvērst papildu gultas Covid-19 pacientiem. Lai papildu pārprofilētu 462 gultasvietas Covid-19 pacientu ārstēšanai, kā arī izveidotu 124 jaunas gultas vietas un aprīkotu tās ar nepieciešamajām medicīniskajām iekārtām un aprīkojumam, valdība piešķīra papildus 1,99 miljonus eiro, informēja Strapcāne.

Savukārt papildus medicīnisko iekārtu, medicīnisko ierīču iegādei un to nomaiņai, kā arī dezinfekcijas līdzekļu iegādei papildus piešķirti 9,35 miljoni eiro.

389 000 eiro piešķirti, lai izveidotu 50 gultas Covid-19 pacientu ārstēšanai Rīgas 1.slimnīcā. Tur plānots pārvest Covid-19 pacientus, kuri sākotnējo ārstēšanu būtu saņēmuši universitātes slimnīcās.

Lai īstenotu minēto, no kopējās summas, 11,73 miljoniem eiro, 4,7 miljoni eiro tiks novirzīti pamatkapitāla palielināšanai: Stradiņa slimnīcai 1,7 miljonu eiro apmērā, savukārt 2,9 miljoni eiro tiks novirzīti Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai. Savukārt finansējums 6,8 miljoni eiro tiks novirzīts 14 pašvaldību slimnīcām.

Plānots, ka gultas vietu skaitu izdosies palielināt pakāpeniski – daļa slimnīcu šo procesu jau ir uzsākušas.

Tāpat Strapcāne informēja, ka šobrīd Covid-19 pacienti tiek stacionēti trīs klīniskās universitātes slimnīcās, septiņās reģionālajās slimnīcās un divās lokālajās daudzprofilu slimnīcās – Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības slimnīcā Balvos un Dobeles un apkārtnes slimnīcā.

Vienlaikus Covid-19 pacienti, kuri sākotnējo veselības aprūpi ir saņēmuši klīniskās universitātes slimnīcās, atbilstoši veselības stāvoklim ārstēšanas pabeigšanai var tik pārvesti uz trīs I līmeņa slimnīcām – Bauskas slimnīcu, Aizkraukles slimnīcu un Ludzas medicīnas centru. Tāpat Covid-19 pacientu aprūpe tiek nodrošināta arī sešās specializētajās slimnīcās: divas specializētas traumatoloģijā, četras – psihiatrijā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form