Pirmajā dienā neviena partija neiesniedz sarakstu 11.Saeimas vēlēšanām
Foto: LETA

Pirmajā sarakstu iesniegšanas dienā neviens politiskais spēks nav iesniedzis savu kandidātu "listi" ārkārtas parlamenta vēlēšanām, kas notiks 17.septembrī un kurās vēlēs 11.Saeimu, portālu "Delfi" informēja Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāve Kristīne Bērziņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka CVK piektdien sāka pieņemt deputātu kandidātu sarakstus 11. Saeimas vēlēšanām. Sarakstus varēs iesniegt līdz 18.augustam.

Pirmajā un pēdējā deputātu kandidātu pieteikšanas dienā sarakstus varēs iesniegt no plkst.10 līdz plkst.18. Trešdienās sarakstus varēs iesniegt no plkst.13 līdz plkst.17, bet otrdienās un ceturtdienās – no plkst.10 līdz plkst.14. Pirmdienā un piektdienā sarakstus varēs iesniegt, iepriekš to paziņojot un saskaņojot ar CVK.

Atbilstoši Saeimas vēlēšanu likumam kandidātu saraksts un tam pievienojamie dokumenti sagatavojami, izmantojot CVK lietojumprogrammu, un iesniedzami rakstveidā un elektroniskā formātā.

Tiesības iesniegt deputātu kandidātu sarakstus Saeimas vēlēšanām ir likumā noteiktā kārtībā reģistrētām partijām un partiju apvienībām.

Kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā ir vecāki par 21 gadu, ja uz viņiem neattiecas kāds no Saeimas vēlēšanu likumā iekļautajiem kandidēšanas ierobežojumiem.

Arī 11.Saeimas vēlēšanās spēkā būs nosacījums, ka vienu un to pašu deputātu kandidātu drīkst pieteikt tikai vienā vēlēšanu apgabalā.

Sarakstā pieteikto kandidātu skaits drīkst par trim kandidātiem pārsniegt vēlēšanu apgabalā ievēlamo deputātu skaitu. Tādējādi maksimālais kandidātu skaits viena nosaukuma kandidātu sarakstā Rīgas vēlēšanu apgabalā ir 33 kandidāti, Vidzemes vēlēšanu apgabalā – 30, Latgales un Zemgales vēlēšanu apgabalā – 18, bet Kurzemes vēlēšanu apgabalā – 16 deputātu kandidāti.

Iesniedzot sarakstu, tam jāpievieno visu kandidātu parakstīta priekšvēlēšanu programma, katra kandidāta parakstīts paziņojums, ka viņš piekrīt kandidēt vēlēšanās un deklarācija par atbilstību Saeimas vēlēšanu likuma prasībām, kā arī katra kandidāta parakstītas ziņas par sevi.

Ziņas jāsniedz par dzīvesvietu, izglītību, darba vietu un ieņemamajiem amatiem, latviešu valodas prasmi, kā arī kandidāta valdījumā esošajiem īpašumiem, parādsaistībām, aizdevumiem, skaidrās un bezskaidrās naudas uzkrājumiem, vērtspapīriem 2011.gada 1.janvārī.

Ziņās par sevi deputātu kandidātiem jānorāda arī ārvalsts pilsonība, ja tāda ir un tas, vai kandidāts ir vai nav sadarbojies ar PSRS, ārvalstu drošības dienestiem, izlūkdienestiem vai pretizlūkošanas dienestiem.

Lai piedalītos 11. Saeimas vēlēšanās, partijai un partiju apvienībai jāiemaksā drošības nauda 1000 latu apmērā, un CVK jāiesniedz šo maksājumu apliecinošs dokuments.

Salīdzinājumam 10. Saeimas vēlēšanām tika reģistrēti 13 kandidātu saraksti un 1234 deputātu kandidāti

11. Saeimas vēlēšanas notiks šā gada 17. septembrī.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form