Šā gada pirmajos sešos mēnešos Rīgas domes amatpersonas kopumā devušās 103 komandējumos, kuriem Rīgas pašvaldība iztērējusi gandrīz 160 tūkstošus latu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Komandējumos sešu mēnešu laikā kopumā pavadītas 480 dienas, kas nozīmē, ka ik dienu pirmajā pusgadā divas līdz trīs pašvaldības delegācijas bijušas darba darīšanās ārvalstīs.

No domes amatpersonām visvairāk komandējumos pirmajā pusgadā bijis domes Izglītības, jaunatnes un sporta lietu komitejas vadītājs Juris Miķelsons, liecina domes ārlietu nodaļas vadītājas Laimas Lupiķes sagatavotā informācija.

Miķelsons sešu mēnešu laikā devies deviņos komandējumos - viens no braucieniem bijis uz Liepāju, bet pārējie - uz ārvalstīm. Tālākais Miķelsona komandējums bijis uz Kanādas pilsētu Vankūveru, domnieks pabijis Dānijā, Čehijā, Vācijā, Krievijā, Grieķijā, Polijā un Zviedrijā.

Septiņus komandējumus izmantojis bijušais Rīgas mērs Andris Bērziņš un pašreizējais mēra vietnieks Juris Visockis, bet piecus - Komunālo un dzīvokļu jautājumu komitejas vadītāja Maija Rubīna.

Lielākā delegācija - 27 cilvēki - maijā astoņas dienas uzturējušies Nīderlandes pilsētā Zvollē, kur notika Hanzas dienas. Šis bijis pirmajā pusgadā pašvaldībai ceturtais dārgākais ārvalstu brauciens.

Komandējums, kuram pirmajā pusgadā Rīgas dome piešķīrusi lielākos līdzekļus, ir grupas "Prāta vētra" brauciens uz starptautisko izstādi "Expo 2000" Vācijā, kas apvienota ar informācijas sagatvošanu izstādei. Šim braucienam dome iztērējusi 10 370 latus.

Otrs dārgākais komandējums bijis uz Riodeženeiro Brazīlijā, kur piecu cilvēku delegācija Ārgaļa vadībā apmeklēja konferenci par pilsētu attīstību. Komandējumam, kura lietderību apšaubīja sabiedrība, iztērēti 10 125 lati.

Trešais dārgākais komandējums bijis uz Kannām Francijā, kur martā četru cilvēki delegācija Rīgas izpilddirektora Andra Grīnberga vadībā apmeklēja nekustamā īpašuma un attīstības izstādi "Reed Midem".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form