Pirmie Saeimas deputāti iesnieguši deklarācijas par pērno gadu
Foto: LETA

Valsts amatpersonu deklarācijas par 2018. gadu iesnieguši pirmie Saeimas deputāti, taču lielākā daļa no tām vēl nav publiskota.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Publiski ir pieejama deputātes Anitas Muižnieces (JKP) deklarācija, kas liecina, ka politiķes ienākumi pērn bija 14 697 eiro - par darbu Daugmales pamatskolā viņa saņēmusi 11 732 eiro, bet pēc ievēlēšanas Saeimā par deputātes darbu viņai izmaksāti 2356 eiro. Vēl 400 eiro Muižniece saņēmusi no Ķekavas novada pašvaldības, kur darbojās Administratīvās komisijas bērnu lietu apakškomisijā, 144 eiro algā viņai izmaksāti no SIA "Latvian Catering Service", bet 63 eiro bija pabalsts, liecina viņas deklarācija par 2018.gadu.

Daces Rukšānes-Ščipčinskas (AP) ienākumi iepriekšējā gada bija 13 228 eiro. Par darbu Saeimā viņa saņēmusi 5321 eiro, Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības izmaksātais honorārs bija 348 eiro, honorārs no "Izdevniecības Dienas Mediji" - 158 eiro, pensija - 710 eiro, apdrošināšanas atlīdzība 79 eiro, bet vēl 110 eiro bija uzturlīdzekļi. Tāpat viņa deklarējusi arī citus ienākumus - 6500 eiro, kurus viņa saņēmusi no sava vīra Aināra Ščipčinska.

Jānis Butāns (JKP) par deputātu kļuva vien šī gada sākumā, līdz ar to viņš deklarāciju iesniedzis vēl kā Centrālās finanšu un līgumu aģentūras projekta vadītājs, kur viņš nopelnījis 14 513 eiro, bet vēl 1287 eiro saņēmis pabalstā no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras.

Deklarācijas iesnieguši arī Valērijs Agešins (S), Inese Ikstena (AP), Nikolajs Kabanovs (S), Andris Kazinovskis (JKP), Jānis Krišāns (S), Normunds Žunna (JKP), Jānis Vitenbergs (KPV) un Mārtiņš Staķis (AP), bet tās vēl nav publiskotas.

Kā ziņots, no 15. februāra līdz 1. aprīlim valsts amatpersonām ir jāiesniedz kārtējā gada valsts amatpersonas deklarācija par 2018.gadu.

Deklarācijas jāiesniedz elektroniski, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS). Atbilstoši VID rīcībā esošajai informācijai kārtējā gada deklarācija par 2018.gadu jāsniedz 57 029 valsts amatpersonām.

Iesniegtās deklarācijas iespējams arī precizēt, taču tikai viena mēneša laikā pēc tam, kad iesniegtā deklarācija publiskota VID tīmekļvietnē esošajā "Publiskojamo datu bāzē". Lai precizētu iesniegto deklarāciju, amatpersonai ir jāvēršas VID, izmantojot EDS, un jāpamato precizējumu nepieciešamība.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dace Rukšāne Nikolajs Kabanovs Valērijs Agešins Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form