Prezidents Bērziņš: pirms 25 gadiem mēs bijām neticamas degsmes pilni un apņēmības iedvesmoti
Foto: LETA

"Pirms 25 gadiem mēs sadevāmies rokās, lai justu viens otra spēku, gribu un atbalstu," uzrunā Baltijas ceļa 25. gadadienas svētku koncertā pie Brīvības pieminekļa teica Valsts prezidents Andris Bērziņš.

"Spēku būt neatkarīgiem, gribu būt brīviem un pasaules apbrīnas vērtu savstarpēju atbalstu baltiešu vidū, jo mūsu tautu liktenis gadsimtu garumā ir mērojis līdzīgus ceļus. Katram savs, bet visiem viens liktenis vēlmē pēc sava valstiskuma, gribā neizplēnēt pasaules lielvaru cīņās un nepazust globalizācijas vējos," sacīja prezidents.

Turpinājumā viņš pauda, ka pirms 25 gadiem mēs bijām neticamas degsmes pilni un apņēmības iedvesmoti: "Mūsu spēks bija patiesa vienotība. Tāda vienotība, par kādu var tikai sapņot. Gadsimta ceturksnis pasaules vēsturē ir niecīgs posms, bet mēs visi kopā šajos 25 gados esam nogājuši apbrīnas vērtu ceļu. No "Baltijas ceļa" līdz patiesai valstiskai neatkarībai, dalībai Eiropas Savienībā, NATO un tūdaļ arī visu Baltijas valstu piederībai vienotai valūtas savienībai – eiro zonai."

"Šajā vēsturiski svinīgajā mirklī es novēlu mums visiem – baltiešiem – nekad neaizmirst "Baltijas ceļu", kas simboliski un nepārprotami lika sajust ne tikai siltu un uzticamu rokas spiedienu, bet arī paļaušanos vienam uz otru un apņēmību vienmēr būt kopā! Visos laikmetu griežos, pavērsienos un izaicinājumos, bet pats galvenais – nelokāmā gribā palikt pašiem, palikt patiesi neatkarīgiem un stipriem Igaunijas, Lietuvas un Latvijas vienotībā," novēlēja prezidents.

Baltijas ceļš bija 1989. gada 23. augustā izveidota unikāla un mierīga masu demonstrācija, kuras laikā vairāk nekā miljons cilvēku sadevās rokās, lai veidotu 600 km garu cilvēku ķēdi caur trim Baltijas valstīm, vienojot Igauniju, Latviju un Lietuvu centienos pēc brīvības.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Andris Bērziņš (bijušais prezidents) Baltijas ceļš Igaunija Lietuva NATO Valsts prezidents
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form