Prezidents Pabriku nevirzīs un jāmeklē jauns premjera kandidāts, pārliecināts Zaķis
Foto: F64

Prezidents Andris Bērziņš nenominēs premjera amatam Arti Pabriku, tāpēc ir jāmeklē jauns Ministru prezidenta kandidāts, trešdien LTV raidījumā "Rīta panorāma" sacīja "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.

Viņš norādīja, ka Pabrikam esot tikai 40 balsu atbalsts Saeimā, jo skaidru atbalstu solījuši vēl tikai "Reformu partijas" un neatkarīgie deputāti. Bet Nacionālā apvienība un Zaļo un zemnieku savienība skaidru atbalstu nav pauduši, jo gaidot prezidenta lēmumu.

"Jāmeklē nākamais kandidāts un "Vienotība" ir gatava to darīt. Turpināsim konsultēties," sacīja Zaķis. Viņš ir pārliecināts, ka jauna valdība varētu tikt izveidota nākamā gada janvāri.

Kā ziņots, saskaņā ar LTV rīcībā esošajām ziņām, premjera amatam uzrunāti vismaz pusducis kandidātu, sākot no kapitālsabiedrību vadītājiem un beidzot ar diplomātiem. Amatam apsvērti vai uzrunāti – jau zināmais eirokomisārs Andris Piebalgs, Latvijas "Valsts mežu vadītājs" Roberts Strīpnieks, "Latvenergo" vadītājs Āris Žīgurs, bankas "Reverta" valdes loceklis Andris Ozoliņš, "Latvijas Dzelzceļa" vadītājs Uģis Magonis un diplomāti Māris Riekstiņš un Indulis Bērziņš, zemkopības ministre Laimdota Straujuma. Visi minētie pagaidām gan atteikušies kandidēt.

"Vienotība" gan vēl cer šim amatam pierunāt savu kolēģi Jāni Reiru, kura kandidatūra būtu pieņemama arī Valsts prezidentam. Kamēr premjera kandidāts vēl tiek meklēts, kuluāros jau tapis potenciālais valdības sastāvs, gadījumā, ja premjers būs "Vienotībai". Ar šo sarakstu šodien iepazīstināts arī Valsts prezidents.

"Delfi" jau vēstīja, ka otrdien prezidents tikās ar "Saskaņas centra" pārstāvjiem, kas sarunās esot piedāvājuši valdības veidošanu uzticēt bezpartejiskam kandidātam, kā arī "Vienotības" politiķiem, kas premjera amatam piedāvā nominēt aizsardzības ministru Arti Pabriku.  Pēdējie otrdien ar prezidentu konsultējās Nacionālās Apvienības politiķi, kam sarunas laikā esot radies iespaids, ka prezidents neizskata Pabrika kandidatūru premjera amatam.

Trešdien Bērziņam plānotas tikšanās ar Reformu partijas un Zaļo un zemnieku savienības politiķiem, kā arī ar demisionējušo premjeru Dombrovski.

Tags

Andris Bērziņš (bijušais prezidents) Andris Piebalgs Āris Žīgurs Dzintars Zaķis Indulis Bērziņš Laimdota Straujuma Latvenergo LTV Māris Riekstiņš Reformu partija Reverta Saeima Zaļo un zemnieku savienība Uģis Magonis Valsts prezidents Vienotība

Comment Form