DELFI

Cīņā par pirmajiem vēlēšanu sarakstu numuriem šodien tika izmantota Rīgas domes deputāta un aģentūras "Rīgas mājoklis" direktora Alekseja Aļeksejenko (LPP/LC) dienesta automašīna, novēroja aģentūra LETA.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka četru partiju - LPP/LC, "Jaunais laiks", "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" un Tautas partijas - pārstāvji jau nedēļu stāv dzīvajā rindā pie Rīgas domes Vēlēšanu komisijas, lai tiktu pie pirmajiem sarakstu numuriem.

Kā novēroja aģentūra LETA, vairāku partiju pārstāvji uzturējās pie Vēlēšanu komisijas esošajā pašvaldības maksas autostāvvietā novietotajās automašīnās. Šajās stāvvietās Vecrīgā, kurās jānorēķinās ar īsziņu, pirmā stāvēšanas stunda maksā piecus, bet katra nākamā - astoņus latus. Par stāvēšanu jāmaksā no plkst.6 līdz 24, tādējādi kopējā summa diennaktī var veidot 144 latus.

Kad aģentūra painteresējās, cik izmaksā automašīnu stāvēšana, LPP/LC jaunatnes organizācijas vadītājs Roberts Žemaitis atzina, ka uzturēšanās stāvvietā izmaksājot maz vai vispār nemaz, ar lepnumu norādot, ka viņu rīcībā esot domes deputāta atļauja bezmaksas stāvēšanai.

LPP/LC pārstāvji uzturējās automašīnā, kuras logā bija novietota Rīgas domes deputāta atļauja ar numuru 6. Kā noskaidroja aģentūra, šī atļauja izsniegta domniekam un "Rīgas mājokļa" direktoram Aļeksejenko, turklāt tā ir viņa dienesta automašīna.

Aļeksejenko sarunā uzsvēra, ka nekādus ētikas pārkāpumus šajā gadījumā neredzot. "Atļauja dota speciāli, lai deputāts varētu novietot mašīnu ērtāk un tuvāk darba vietai," sacīja deputāts.

Vecrīgas kartē gan redzams, ka "Rīgas mājokļa" birojs atrodas starp R.Vāgnera un Kalēju ielu, vairāku simtu metru attālumā no ēkas Kungu ielā 34, kurā atrodas Vēlēšanu komisija.

"Es šo automašīnu neizmantoju, kamēr strādāju birojā, un nesaprotu, kādēļ nevarētu ļaut cilvēkiem tajā kādu brīdi pasēdēt," skaidroja Aļeksejenko, norādot, ka nepieciešamības gadījumā dažu minūšu laikā varētu kājām līdz automašīnai aiziet un izmantot savām vajadzībām.

"Šo deputātu atļauju taču neapmaksā no nodokļu maksātāju naudas," uzsvēra domnieks, norādot, ka šajā gadījumā deputāta ētikas normas neesot pārkāptas.

Rīgas mērs Jānis Birks (TB/LNNK) gan pauda uzskatu, ka šāda dienesta automašīnas un deputāta atļaujas izmantošana neesot ētiska.

Savukārt LPP/LC Rīgas domes frakcijas vadītājs Andris Ameriks norādīja, ka par šādu gadījumu nekā nezinot, turklāt, viņaprāt, šī esot "matu skaldīšana".

Kā skaidroja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā, iepriekšējā domes sasaukuma laikā deputāti varējuši bez maksas stāvēt visās pašvaldības autostāvvietās. Tomēr tagad deputāta atļauja automašīnas logā automātiski nedodot tiesības uzturēties visās stāvvietās - lai turētu automašīnu darba nolūkos kādā pašvaldības stāvvietā, nepieciešama papildus atļauja no "Rīgas satiksmes".

"LETA Video" šodien novēroja, ka rindā stāvošie PCTVL pārstāvji izmantoja automašīnu, kurā bija deputāta atļauja ar 15.numuru, tomēr pagaidām deputāta vārdu noskaidrot neizdevās.

Kā informēja Tautas partijas pārstāvji, viņi par savas automašīnas stāvēšanu norēķinoties kārtīgi.

Jau ziņots, ka Ameriks, kura pārstāvētā partija - LPP/LC - ieņēmusi pirmo vietu rindā, šodien vērsies pie politisko partiju pārstāvjiem, kuri pašvaldību vēlēšanās kandidēs uz iekļūšanu Rīgas domē, ar aicinājumu "ievērot priekšvēlēšanu kampaņā godīgas un atklātas politikas principus".

Ameriks arī lūdzis partiju pārstāvjus negrūstīties vēlēšanu sarakstu iesniegšanas laikā. Partiju sarakstus varēs iesniegt no rītdienas, 17.aprīļa.

"Šajā valstij un pilsētai tik sarežģītā laikā vairāk nekā jebkad agrāk aktuāls ir jautājums par atbildību vēlētāju priekšā. Politiķu savstarpējā neiecietība, centieni apkarot citam citu, nepiedāvājot problēmu reālus alternatīvus risinājumus, veicina sabiedrībā negatīvu attieksmi pret pašu demokrātiskās izvēles ideju. Arvien biežāk nākas sastapties ar vēlētāju publiski pausto nevēlēšanos piedalīties vēlēšanās, viedokli par politiku kā netīru spēli, kas tiek īstenota savtīgos, mantrausīgos nolūkos. Šāda situācija pēc būtības nav normāla, tāpēc aicinu visus politiskos spēkus ievērot savstarpējās cieņas principus gan sarakstu iesniegšanas, gan priekšvēlēšanu aģitācijas laikā," norādīja Ameriks.

Domnieks atzīmēja, ka nākamās Rīgas domes deputātiem būs jāstrādā ļoti saspringti un savstarpējā neuzticība vai aizvainojums nekādi nenāks par labu kopīgam, saliedētam darbam. "Būsim saprātīgi, būsim toleranti! Meklēsim idejas, kuras var kļūt par pamatu tai politiķu un visu rīdzinieku vienotībai, kura būs īpaši nepieciešama nākamā domes sasaukuma laikā un kura varētu kļūt par pamatu arī visas valsts politiskās gaisotnes atveseļošanai," sacīja Ameriks.

"Un sāksim šīs attiecības veidot jau pie pilsētas Vēlēšanu komisijas durvīm, negrūstoties sarakstu iesniegšanas laikā," uzsvēra domnieks.

Reģistrējoties pašvaldību vēlēšanām, kārtas numuru deputātu kandidātu sarakstam nosaka pēc sarakstu reģistrēšanas - kura partija pirmā reģistrē sarakstu, tā saņem pirmo kārtas skaitli. Kandidātu sarakstu iesniegšana pašvaldību vēlēšanām notiks no 17.aprīļa līdz 27.aprīlim.

Rīgas domes vēlēšanās tiks ievēlēti 60 deputāti.

Vairākas partijas jau ir izvirzījušas savus kandidātus Rīgas mēra amatam. Latvijas Zaļās partijas (LZP) valde Rīgas mēra kandidātam izvirzījusi LZP līdzpriekšsēdētāju, pašreizējo vides ministru Raimondu Vējoni, partija "Pilsoniskā savienība" izvirzījusi Eiropas Parlamenta deputātu Ģirtu Valdi Kristovski.

Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija par Rīgas mēra amata kandidātu nosaukusi pašreizējo Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Dineviču, partija "Jaunais laiks" Rīgas mēra amatam izvirzījusi vienu no partijas dibinātājiem Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretāru Edgaru Jaunupu.

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK kandidāts uz Rīgas mēra amatu būs pašreizējais mērs Jānis Birks, partijas LPP/LC Rīgas mēra amata kandidāts ir bijušais satiksmes ministrs Ainārs Šlesers, bet Tautas saskaņas partijas Rīgas mēra amata kandidāts ir apvienības "Saskaņas centrs" līderis Nils Ušakovs.

Tautas partijas Rīgas mēra amata kandidāts ir Andris Ārgalis.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form