AFI
Foto: Vēlēšanas

No DELFI apkopotajiem provizoriskajiem vēlēšanu rezultātiem Latvijas lielākajās pilsētās var secināt, ka Latvijas vēlētāji nav vienoti simpatizējoši konkrētiem politiskajiem spēkiem, bet izvēle ir atkarīga no konkrētās pašvaldības līdzšinējās darbības vērtējuma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
 • Ventspilī Lembergs mazliet zaudē pozīcijas
 • Liepājā pie varas paliks pašreizējie
 • Jelgavā dominē zemnieki un sociāldemokrāti
 • Daugavpilī Eigims nopietni iedragā Vidavska pozīcijas
 • Valmierā bez pārsteigumiem: pilnīga TP uzvara
 • Rēzekne – vienīgā pilsēta, kurā uzvar PCTVL

 • Ventspilī Lembergs mazliet zaudē pozīcijas

  Līdzšinējā Ventspils mēra Aivara Lemberga vadītā partija “Latvijai un Ventspilij”, kas pagājušajās vēlēšanās 1997.gadā ieguva visas 11 vietas pilsētas domē, šogad ieguvuši vairs tikai 86% vēlētāju balsu. 7.3% balsis ieguvuši sociāldemokrāti, 4.3% - “Latvijas ceļš”, bet 2.1% - TB/LNNK.

 • Liepājā pie varas paliks pašreizējie

  Ar 61.1% balsu Liepājā uzvarējusi pašreiz valdošais “Apvienotais saraksts”, kurā ietilpst LC, Tautas partijas (TP) un Kristīgo demokrātu savienības (KDS) pārstāvji. Sociāldemokrāti Liepājā ieguvuši 12.8% balsu, Latvijas Demokrātiskās partijas (LDP) un Latvijas Zemnieku savienības (LZS) apvienība – 7.7%, bet apvienība “Liepājas attīstībai” – 7.6%. Tādas populāras partijas kā TB/LNNK un PCTVL Liepājā saņēmušas mazāk nekā 5% balsu.

  Līdz ar to “Apvienotais saraksts” tāpat kā pirms četriem gadiem saņems 9 vietas domē, sociāldemokrāti – 2 vietas, bet pārējie minētie pa vienai vietai.

 • Jelgavā dominē zemnieki un sociāldemokrāti

  Jelgavā LSDSP saņēmusi 4595 balsis, bet līdz šim pilsētā valdošā LZS atpaliek tikai nedaudz – 4307 balsis. Jāatzīmē, ka Jelgava no lielajām pilsētām ir vienīgā, kur LZS ir tik liela popularitāte. Tautas partija ir trešajā vietā ar 2063 balsīm. TB/LNNK saņēmusi 1451 balsi, savukārt par desmit balsīm mazāk saņēmusi PCTVL. Jelgavniekiem ne visai simpatizē LC, kas savācis tikai 1389 balsis.

 • Daugavpilī Eigims nopietni iedragā Vidavska pozīcijas

  Visvairāk balsstiesīgo iedzīvotāju Daugavpilī nobalsojuši par AS "Stalkers" prezidenta Riharda Eigima vadīto partiju "Latgales gaisma", kura ieguvusi 18 746 vēlētāju balsis un pretendē uz 7 vietām domē.

  Savienības "Latvijas ceļš" un Daugavpils pilsētas partijas, kuras priekšsēdētājs ir pašreizējais Daugavpils mērs Aleksejs Vidavskis, apvienotais saraksts ieguvis 12 849 balsis un pretendē uz piecām vietām domē.

  Uz divām vietām Daugavpils domē pretendē apvienība "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā", kura ieguvusi 4821 vēlētāju balsi. Viena vieta Daugavpils domē varētu tikt Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai, par kuru nobalsojuši 1856 vēlētāji. Bez vietām domē paliks citviet tik populārie TB/LNNK un TP.

 • Valmierā bez pārsteigumiem: pilnīga TP uzvara

  Valmierā vēlēšanās pārliecinoši uzvarējis TP saraksts, iegūstot septiņas vietas domē, atstājot pārējām četrām Valmierā kandidējošajām partijām pa vienai vietai. Pārējās partijas, kas iekļuvušas domē, ir TB/LNNK, LC, LSDSP un LZS/LDP.

 • Rēzekne – vienīgā pilsēta, kurā uzvar PCTVL

  Pēc provizoriskajiem vēlēšanu rezultātiem, jaunajā Rēzeknes domē PCTVL būs četri deputātu mandāti. LSDSP, kura vēlēšanās ieguva otro lielāko balsu skaitu, domē saņems divus mandātus. Arī savienība "Latvijas ceļš" un Latvijas Demokrātiskās partijas apvienotais saraksts saņems 2 deputātu mandātus. Pa vienam mandātam būs KDS, TP un TB/LNNK.

 • Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
  Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

  Comment Form