Pūce nepieņems SM valsts sekretāra vietnieka amata piedāvājumu; varētu pamest civildienestu
Foto: LETA

Ja valdība lems par manu pārcelšanu Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietnieka amatā Eiropas Savienības un nozaru jautājumos, šo piedāvājumu noraidīšu un, visticamāk, pametīšu civildienestu," izteicies Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Juris Pūce.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atbilstoši Valsts civildienesta likumā noteiktajai procedūrai satiksmes ministrs Anrijs Matīss un ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts priekšlikumu par EM valsts sekretāra pārcelšanu apsprieduši ar Pūci, kurš šim priekšlikumam nav piekritis.

"Priekšlikumam nepiekritu, jo neesmu nācis uz valsts pārvaldi, lai strādātu jebkurā amatā. Neskatos uz jebkuru amatu kā iespēju, bet vēlos darīt to darbu, kas mani interesē," uzsvēra Pūce.

Tā kā ekonomikas ministram ir tiesības šādu priekšlikumu iniciēt, Pūcem ir svarīgi dzirdēt, kādu viedokli šajā jautājumā paudīs Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), jo bez valdības lēmuma Pūci nevar pārcelt citā amatā. "Ja premjers lems par manu pārcelšanu, es, visdrīzāk, pārtraukšu darba attiecības ar civildienestu," uzsvēra EM valsts sekretārs.

Vaicāts par iemesliem, kāpēc Pavļuts pieņēmis šādu lēmumu, Pūce atzina, ka ministra iemesli ir neskaidri, jo Pavļuts tos nav skaidrojis ne Pūcem, ne arī sabiedrībai.

"Formāli ekonomikas ministrs manu darbu ir vērtējis augstu. Vēl pirms dažiem mēnešiem mana darba novērtēšanā ministrs piešķīra augstāko novērtējumu, kā arī nesen piešķīra piemaksu par augstiem darba rezultātiem. Cits jautājums ir par to, ka ministrs, iespējams, vēlas no manis ko vairāk, ko nespēju viņam sniegt. Man nav skaidrs, ko viņš no manis vēlas vairāk. Lai ministrs pats skaidro sabiedrībai, kādu daudz labāku valsts sekretāru viņš vēlas un kādi būs tie pienākumi, kurus jaunais valsts sekretārs pildīs tāpat kā ar visaugstāko novērtējumu novērtētais ierēdnis," sacīja Pūce.

Viņš neplāno apstrīdēt Pavļuta un Matīsa lēmumu un norādīja, ka varot atrast jaunu darbu "bez ministra vēlmju izpildīšanas".

"Gan SM, gan EM ir vairāki valsts ekonomikas turpmākai attīstībai būtiski jautājumi un izaicinājumi, kuros nepieciešams visas vadības komandas atbalsts un kopīgs darbs. Tāpēc, ņemot vērā SM izteikto lūgumu un pārrunājot situāciju ar jauno satiksmes ministru, Pūci plānots pārcelt darbā uz vakanto SM valsts sekretāra vietnieka amatu," Pūces pārcelšanu skaidro ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

"Mērķis ir nodrošināt abu ministriju vadības komandu labāku, saskaņotāku un atbildīgāku darbu pie prioritārajiem jautājumiem un to turpmākas virzības. Savukārt EM valsts sekretāru prioritāri meklēsim valsts pārvaldē strādājošo vidū, lai nodrošinātu operatīvāku EM sākto darbu pēctecību un tālāko virzību," turpina ekonomikas ministrs.

Pavļuts jau iepriekš izteicis pārmetumus par Pūces darbu. 2012.gada rudenī Pavļuts vērsās policijā, lai pārbaudītu ministrijas valsts sekretāra darbību, jo bijušas aizdomas, ka Pūce parakstījis fiktīvu ekonomikas ministrijas komisijas slēdzienu par divu biogāzes staciju gatavību darbam. Policija ierosinājusi kriminālprocesu. Pūce tolaik norādīja, ka viņš ir vērsies prokuratūrā, uzskatot, ka Valsts policijas resursi tiek izmantoti politisku mērķu sasniegšanai un patiesais iemesls, kādēļ aktualizēta biogāzes lieta, ir vēlme atbrīvoties no viņa.

Savukārt šā gada sākumā Pūce izpelnījās Pavļuta kritiku par ministra prombūtnē Pūces pieņemtajiem AS "Latvenergo" akcionāru sapulces lēmumiem par kopējo atalgojuma līmeni "Latvenergo" vadībai.

Pūce ir Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs kopš 2010.gada 8.februāra.

Jau ziņots, ka EM valsts sekretāru Pūci plānots pārcelt Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietnieka Eiropas Savienības (ES) un nozaru jautājumos amatā.

EM ir sagatavojusi nepieciešamos dokumentus, lai Ministru kabinets par šīm izmaiņām varētu lemt nākamnedēļ 19.marta sēdē. Savukārt jauno EM valsts sekretāru sākotnēji plānots izraudzīties no publiskajā sektorā strādājošo vidus, bet nepieciešamības gadījumā tiks izsludināts atklāts konkurss.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Anrijs Matīss Daniels Pavļuts Ekonomikas ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form