Pūce norāda uz 'Latvijas attīstībai' panākumiem un asi kritizē valdošos
Foto: LETA

Sestdien partijas ''Latvijas attīstībai'' kongresā tās līderis Juris Pūce norādīja uz politiskā spēka gūtajiem panākumiem, iestājoties par risinājumiem vairākos jautājumos. Politiķis arī asi kritizēja valdošās partijas gan par redzējuma trūkumu, gan par lepošanos ar nabadzību un aukstumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš norādīja, ka tuvojas partijas divu gadu jubileja un, atskatoties uz pirmo gadu, tas iesākās ar lielām cerībām, taču noslēdzās ar zināmu vilšanos un skumju sajūtu. Kā ziņots, 2014. gadā "Latvijas attīstībai" nespēja pārvarēt noteikto procentu barjeru iekļūšanai Eiropas Parlamentā un 12. Saeimā.

Politiķis vērsa uzmanību vairākām politiskajām aktivitātēm, kas ir neierastas parlamentā nepārstāvētai partijai, piemēram, protesta akcijai pie Saeimas pret mikrouzņēmuma nodokļa izmaiņām. Tāpat politiskais spēks sācis kampaņu pret valsts līdzfinansējuma atcelšanu bērnu pirmsskolas izglītībai situācijā, kad nav brīvu vietu pašvaldības bērnudārzā.

"Kopš iepriekšējā kongresa esam bijuši politiski aktīvi. 2014. gada nogalē rīkojām piketu pie Saeimas pret mikrouzņēmumu nodokļa likuma grozījumiem, vēlāk iesniedzām sūdzību Satversmes tiesai par aplami ieviesto uzņēmumu valdes locekļu papildus atbildības normu. Svarīgi pieminēt, ka izmēģinājām arī platformu "ManaBalss", lai pieteiktu iniciatīvu par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā, ko šobrīd parakstījuši jau vairāk nekā 6200 cilvēku, un iniciatīvu par valsts līdzfinansējuma saglabāšanu privātajiem bērnudārziem," partijas aktivitātes skaidroja politiķis.

"Labi zināms, ka šis ir bijis īpaši mazo uzņēmumu darbības nosacījumu postīšanas gads Saeimai un Ministru kabinetam. Divas no trim koalīcijas partijām pirms vēlēšanām solīja nosargāt mikrouzņēmumu nodokli. Šī solījuma vērtību varam novērtēt jau pēc gada - mikrouzņēmumu nodoklis ir izpostīts. Latvijas valdība ir man vienīgā zināmā valdība pasaulē, kas normatīva dokumenta anotācijā uzsver, ka ieviesto izmaiņu rezultātā plānots samazināt uzņēmumu un darba vietu skaitu," pauda Pūce.

Pūce arī uzsvēra, ka valdībai nav sava redzējuma par valsti un pie mazākā spiediena tā ir gatava atkāpties no sākotnējiem nodomiem. Tāpat valdošie rīkojas pretēji dotajiem solījumiem, piemēram, attiecībā uz mikrouzņēmuma nodokļa izmaiņām.

Viņš akcentēja, ka "nabadzība un aukstums ir tas, ar ko lepojas Latvijas politiskā elite". Tas parādījies arī attieksmē pret bēgļu uzņemšanu, lai gan īstenībā Latvijā dzīvo daudzi jauki un sirsnīgi cilvēki, kuri ir gatavi palīdzēt citiem.

No 114 deleģētajiem pārstāvjiem šodien kongresā ieradies 81 delegāts un septiņi partijas pārstāvji, līdz ar to kongresam ir kvorums, informēja Pūce.

"Latvijas attīstībai" kongresā tika apspriestas politiskās aktualitātes un apstiprinātas rezolūcijas par valsts attīstību vairākās jomās. Kongresa noslēgumā partijas biedri noskatījās dokumentālo filmu par kuršiem, viņu cīņām un sasniegumiem.


Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form