Pujats: jaunais pāvests turpinās Benedikta XVI iesākto kursu
Foto: LETA

Latvijas Romas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats domā, ka Francisks būs pāvests, kas turpinās apmēram tādu līniju kā iepriekšējais - Benedikts XVI -, respektīvi, ne Dieva patiesības morāle, ne ticība nemainīsies un pāvestam būs to sludināt un uzraudzīt visā baznīcā

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Nedomāju, ka tas būs liberāls cilvēks, viņš jau ir gados un izglītots. Tā ka visiem būs par svētību viņa darbs," jauno pāvestu raksturoja kardināls. Viņaprāt, liberālas pārmaiņas baznīcā nav arī vēlamas, jo pasaule jau tā ir kļuvusi pārāk liberāla.

Pujats sacīja, ka Latīņamerika ir liels kontinents, kurā ir daudz ticīgo, tādēļ viņi, tāpat kā eiropieši, ir pelnījuši, lai no viņu vidus arī būtu augstākais vadītājs. Runājot par pāvesta izvēli, viņš sacīja, ka nekad nevar paredzēt, kurš saņems divas trešdaļas balsu.

Pujats sacīja, ka personīgi jauno pāvestu nepazīst, tādēļ neko daudz nevar viņu raksturot. "Bet, ja viņš ir ievēlēts, tad mēs vismaz varam zināt, ka viņš ir baznīcas līnijas pārstāvētājs," sacīja Pujats.

Kā ziņots, katoļu kardinālu konklāvs trešdien vakarā Vatikānā par jauno Romas katoļu pāvestu izraudzījies līdzšinējo Buenosairesas arhibīskapu Horhi Mario Bergoljo.

Jaunā pāvesta vārds ir Francisks. Pāvests oficiāli tiks dēvēts par Francisku līdz brīdim, kad šādu vārdu izvēlēsies vēl kāds no nākamajiem pāvestiem. Tikai tad pāvestu Francisku varēs sākt dēvēt par Francisku I.

Jaunais pāvests, kuram jāstājas Benedikta XVI vietā, tika ievēlēts konklāva otrajā dienā piektajā balsojumā.

Īsajā uzrunā no Svētā Pētera bazilikas balkona jaunais pāvests izteicās, ka kardināli, šķiet, "devušies līdz pasaules malai", lai viņu atrastu. Francisks arī aicināja pasauli iet pa mīlestības un brālības ceļu, kā arī, vēršoties pie pūļa laukumā, mudināja ļaudis aizlūgt par viņu.

Bergoljo ievēlēšana visiem sagādājusi pārsteigumu, jo viņa vārds iepriekš nemaz netika minēts favorītu vidū, lai gan tiek uzskatīts, ka 2005.gada konklāvā, kurā par pāvestu tika ievēlēts Benedikts XVI, Bergoljo balsojumā esot palicis kā otrais.

76 gadus vecais Bergoljo kļuvis par katoļu baznīcas vēsturē pirmo Amerikas pārstāvi pāvesta krēslā. Viņš ir arī pirmais neeiropietis, kam baznīcas vadība uzticēta pēdējās tūkstošgades laikā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Benedikts XVI Jānis Pujats Romas pāvests Francisks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form