Raidījums: policija vēršas pret cilvēku, kurš ziņojis KNAB par kādas policistes iespējamo korumpētību
Foto: F64

Policija uzsākusi kriminālprocesu pret kādu jaunieti, kurš ziņojis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) par kādas policists iespējamo korumpētību, svētdien vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga". KNAB pārbauda, vai kāds policijas iecirknī nav ļaunprātīgi izmantojis dienesta stāvokli, cenšoties ietekmēt biroja informācijas avotu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Incidenta pamatā ir 2500 latu iztrūkums tirdzniecības centra "Galerija Rīga" rotaslietu veikalā "World of Luxury". Veikala vadība naudas iztrūkumā vainoja pārdevējas, liekot iztrūkstošo summu atmaksāt, draudot ar sakariem policijā un nokļūšanu cietumā.

Pēc veikala vadītājas Natālijas Kravcevas iesnieguma, policijas Centra iecirknis uzsāka kriminālprocesu. Viena no pārdevējām vēlāk arī tika aizturēta uz 48 stundām. Pratināšanas laikā viņai licies, ka policijas inspektore valkā tieši tādu rotaslietu, kāda tirgota veikalā. Aizdomas, ka inspektore saņēmusi to kā dāvanu no veikala vadības, pārdevēja izstāstīja jurisprudences studentam Armandam Bikovam, kurš bija uzņēmies viņas aizstāvību.

Students par iespējamo pārkāpumu atstājis ziņojumu KNAB uzticības tālrunī. "Nu, es vispirms nenoticēju tam, jo man šķita kaut kā dīvaini. Bet tomēr, kā godīgs Latvijas pilsonis, es atstāju ziņojumu KNAB uzticības tālrunī ar lūgumu veikt pārbaudi," "Nekā personīga" stāstīja Bikovs.

KNAB nosūtīja saņemto informāciju pārbaudei Valsts Policijas Iekšējās drošības birojam, kas vēlāk informēja: "Veicot pārbaudi netika iegūti objektīvi apstiprinājumi Jūsu sniegtajai informācijai par to, ka Rīgas Centra iecirkņa inspektore E.Plētiena būtu pieņēmusi prettiesisku labumu no SIA ,,Alimpeks,, direktores N.Kraveckas."

Taču ar to viss nebeidzās – pret Bikovu turpat policijas Centra iecirknī tika ierosināts kriminālprocess par nepatiesu ziņu sniegšanu. Kriminālprocesu bija uzsākusi tā paša iecirkņa dežūrdaļa par kuras darbinieci viņš bija ziņojis KNAB. Bikovs izsaukts sniegt paskaidrojumus un uzzinājis, ka lieta pret viņu uzsākta, jo viņš centies panākt kriminālprocesa uzsākšanu pret inspektori Plētienu. "Pie tam tai pat dienā es tiku atzīts par aizdomās turēto un man arī tika piemērots drošības līdzeklis – uzturēšanās dzīvesvietā," atceras Bikovs.

Šokēts par tādu lietas pavērsienu, viņš lūdza palīdzību KNAB. Birojā atzīst, ka gadījums, kad policija vēršas ar sankcijām pret cilvēku, kurš birojam sniedzis informāciju par varbūtēju noziegumu, līdz šim ir viņu praksē nepieredzēts.

"Nu, tiešām, nesaprašana! Priekš manis tas nav pieļaujams," norādīja KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks.

Raidījums pieļauj, ka šajā gadījumā ir aizdomas, ka informācija par Bikova atstāto ziņu noplūdušas, iespējams, no policijas. To netieši apstiprināja arī incidents uz ielas "Nekā Personīga" intervijas laikā, kad veikala vadītājas draugs vērsās pret Bikovu.

"Tu saproti, ka tev problēmas sākās no tā brīža, kad tu uzrakstīji papīru uz KNAB par cilvēku, kurš nav ņēmis nekādus kukuļus! Saproti? Nepazīstot zvērus, nelien mežā," aizrādīja Dmitrijs Volodjkovs, veikala "World of Luxury" vadītājas draugs.

Volodjkovs ar žurnālistiem runāt nepiekrita, bet viņa draudzene – veikala vadītāja noliedza, ka kāds no abiem būtu piesolījis izmantot sakarus Valsts policijā. Viņi tikai gaidot tiesu veikala iztrūkuma lietā un ar aizdomās nonākušo inspektori nekad iepriekš neesot bijuši pazīstami.

Arī policijas iecirkņa priekšnieks Mārcis Mežavilks uzskata, ka vainotā darbiniece līdz šim strādājusi labi. Kriminālprocess pret KNAB ziņotāju sākts tādēļ, ka bijušas aizdomas, ka ar vēršanos birojā viņš apzināti centies traucēt inspektores darbu.

Fakts, ka KNAB apzināti sniegtas nepatiesas ziņas, nav pierādīts. Pēc KNAB priekšnieka un uzraugošās prokurores iejaukšanās kriminālprocess pret biroja ziņotāju ir nodots citam policijas iecirknim. Atcelts arī drošības līdzeklis un aizdomās turamā statuss. Kāpēc tas vispār tika piemērots, Mežavilks paskaidrot nespēja."Par šo es negribētu neko komentēt, jo tas ir izmeklētāja kompetencē," norādīja Mežavilks.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jaroslavs Streļčenoks Korupcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form