Raidījums: Reģionālā pašvaldības policija izveidota prettiesiski
Foto: DELFI

Reģionālā pašvaldības policija, kas kopš 1.jūlija nodrošina sabiedrisko kārtību Ķekavas, Baldones, Inčukalna un Ikšķiles novadā, izveidota prettiesiski, par šādiem Iekšlietu ministrijas (IeM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) secinājumiem ceturtdien ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Pēc raidījuma vēstītā, pirms trīs gadiem pašvaldība devusi atļauju Ķekavas Pašvaldības policijai mieru sargāt arī Baldonē, savukārt tagad deleģēšanas līgumi noslēgti ar vēl diviem novadiem, izveidojot Reģionālo pašvaldības policiju.

Lai gan IeM slavējot pašvaldību kooperēšanos, tā kritizē veidu, kā tas izdarīts, jo vienas pašvaldības policisti nedrīkst strādāt citā pašvaldībā un sodīt tās iedzīvotājus. Ministrijas pārstāvis Dmitrijs Trofimovs raidījumam norādīja, ka situācija konstatēta pavasarī un uz to vērsta atbildīgo pašvaldību uzmanība.

Savukārt VARAM valsts sekretāra vietniece Ilona Raugze teica, ka pašvaldībām lūgts līgumus atcelt.

Ministrijas secinājušas, ka vienīgais risinājums ir veidot kopīgu iestādi, nevis slēgt deleģēšanas līgumus. Pašvaldības tam arī piekritušas, taču tikmēr turpinās darboties Reģionālā pašvaldības policija. VARAM gan nevarot atbalstīt, ka šādi prettiesiski līgumi ir spēkā. Pašvaldībām uzdots sakārtot situāciju līdz 1.septembrim.

Kā norādīja "Panorāma", kamēr spēkā ir prettiesiskie līgumi, pastāv iespēja apšaubīt arī policijas uzliktos sodus.

Reģionālās pašvaldību policijas priekšnieks Māris Bomiņš gan pauda viedokli, ka gadījumā, ja kāds pilsonis pārsūdzēs sodu, lēmums būs par labu policijai, līdz ar to viņš neredz pamatojumu, kāpēc sodu atcelt. Savukārt Raugze norādīja, ka pašvaldības uzņemas risku, un, ja rezultāts būs par labu iedzīvotājam, pašvaldībai nāksies atmaksā sodu.

Reģionālā pašvaldības policija izveidota šogad pavasarī, nodrošinot sabiedrisko kārtību Ķekavas, Baldones un Inčukalna novados, bet no 1.jūlija tā darbojas arī Ikšķiles novadā.

Source

LETA
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form