Raidījums: skolēnu dalību militārā nometnē Krievijā atbalstījis arī 'LiveRīga'
Foto: EPA/LETA

Rīgas skolēnu dalību militāri ideoloģiskajā nometnē "Sojuz 2012" Krievijā atbalstījis arī Rīgas pašvaldības nodibinājums "Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs", svētdien ziņo LTV raidījums "de facto".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par skolēnu dalību šajā nometnē ziņoja arī Drošības policija savā ikgadējā pārskatā, un jauniešu dalība militarizētajās nometnēs raksturots kā valsti apdraudošs fakts.

"Live Rīga" jauniešu grupu no Latvijas atbalstījis ar informatīvajiem materiāliem par Rīgu un suvenīriem ar Rīgas simboliku.

Raidījums ziņo, ka nometne notikusi pagājušā gada maija sākumā Pleskavas apgabala Veļikije Luki apkaimē. Tajā piedalījušies 13-16 gadus veci jaunieši no Krievijas un bijušajām padomju savienības republikām. No Latvijas tur piedalījās vairāk nekā 10 skolēnu Afganistānas Kara veterāna Sergeja Īvāna vadībā. Viņa dēls, un vairāki citi nometnē pabijušie mācās Rīgas 34.vidusskolā, kas starp krievvalodīgajām tiek uzskatīta par visai prestižu.

"Austrumeiropas politikas pētījumu centra" pētnieks Rinalds Gulbis raidījumam stāsta, ka jaunieši ir kā tādi ziņneši, kuri šīs idejas tālāk nes savās ģimenēs un draugiem, skolasbiedriem.

"Un mums ir jāsaprot, ka tā ir jauno līderu paaudze. Un to Krievija arī savos nostādņu dokumentos atzinusi – ka svarīgākais ir ārvalstīs tautiešu politikas ietvaros strādāt ar jauno paaudzi, kas ar laiku kļūs par līderiem un iespaidos noteiktas politiskās darbības valstī. Un tas ir arī uzstādījums, ar kuru ir nācis klajā nepilsoņu kongress, ka tieši jaunie līderi būs tie, kuri mainīs valsts pārvaldi un mainīs valsts struktūru kā tādu," secina Gulbis.

Sojuz Krievijas interneta resursos raksturots kā produkts, kas iedzīvina Vladimira Putina idejas par Eirāzijas savienības izveidi. Videomateriālos no nometnes redzama kaimiņvalsts armijas idealizēšana, īpaši gaisa desanta un izlūku darbs. Par uzsvaru uz spiegu darbu liecina arī nometnē īstenotā Izlūkošanas meistarklase Krievijas Galvenās Izlūkošanas pārvaldes veterāna Jurija Babajanca un viņa domubiedru vadībā, norāda raidījums.

"De facto" rīcībā esot arī informācija par citiem militāri ideoloģiska rakstura pasākumiem, ko Krievijas pārstāvji rīkojuši Latvijas skolās ar galveno balvu – iespēju viesoties Krievijas karabāzē.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form