Edmunds Demiters
Foto: LETA

Reformu partijā (RP) ir dažādi viedokļi - vai nu palikt opozīcijā, vai arī iet koalīcijā un valdībā bez ekonomikas ministra Daniela Pavļuta (RP), šodien žurnālistiem pēc RP valdes sēdes sacīja politiskā spēka valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Demiters neatbildēja, kuru no variantiem drīzāk izvēlēsies, norādot, ka pašlaik viņš koncentrējas uz gaidāmajām sarunām ar premjera amatam nominēto Laimdotu Straujumu (V) un "Vienotības" vadību.

RP valde šovakar nolēmusi ekonomikas ministra amatam oficiāli izvirzīt pašreizējo ministru Pavļutu, neraugoties uz to, ka Straujuma paziņojusi, ka neaicinās viņu jaunajā valdībā.

Taujāts par to, ka Straujumai ir tiesības izvēlēties, kurus personas aicināt kļūt par ministriem, Demiters atbildēja, ka RP respektē Straujumas lēmumu, taču tajā pašā laikā politiskais spēks vēlas pārrunāt viņas argumentu pamatotību.

Šovakar RP valdes sēdē nolēma aicināt uz sarunu Straujumu un "Vienotības" vadību, lai pārrunātu šo jautājumu.

Jau vēstīts, ka Straujuma nolēmusi neaicināt turpināt darbu nākamajā valdībā līdzšinējo ekonomikas ministru Pavļutu.

Vēstulē RP valdes priekšsēdētājam Demiteram Straujuma aicina deleģēt citu kandidātu ekonomikas ministra amatam. Kā piemērotus kandidātus viņa min pašreizējo izglītības un zinātnes ministru Vjačeslavu Dombrovski un Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentāro sekretāru Vilni Ķirsi.

Kā iemeslus Pavļuta neaicināšanai valdībā Straujuma min to, ka, uzņemoties politisko atbildību par Zolitūdē notikušo traģēdiju, demisionēja Valda Dombrovska (V) vadītā valdība. Pieņemot šādu lēmumu, Valdis Dombrovskis paziņoja, ka nepiekritīs veidot nākamo valdību ētisku apsvērumu dēļ. "Uzskatu, ka, demisionējot valdībai, politiskā atbildība par notiekošo būvniecības nozarē ir jāuzņemas arī nozares ministram Danielam Pavļutam," teikts Straujumas vēstulē.

"Iepazīstoties ar šī brīža piedāvātajām izmaiņām būvniecības likumdošanā, redzams, ka EM nav savlaicīgi izstrādājusi nepieciešamo normatīvo regulējumu, lai jaunais Būvniecības likums varētu pilnvērtīgi tikt ieviests 1.februārī," norāda Straujuma.

Vienlaikus Straujuma piebilst, ka pozitīvi vērtē Pavļuta darbu vairāku jomu sakārtošanā.

Tags

Daniels Pavļuts Edmunds Demiters Laimdota Straujuma Reformu partija

Comment Form