AFI
Foto: Juris Rekšņa

Valdība otrdien pēc Iekšlietu ministrijas (IeM) ierosinājuma piešķīra Valsts policijas priekšniekam Jurim Rekšņam ģenerāļa pakāpi. Rekšņa dzimis 1959. gada 11. aprīlī Rīgā kalpotāju ģimenē. Rīgas 73. vidusskolu absolvējis 1977. gadā. Pēc skolas no 1977. gada novembra līdz 1979. gada decembrim dienējis PSRS bruņotajos spēkos.

Pēc armijas sācis strādāt IeM Rīgas pilsētas Iekšlietu pārvaldes patruļposteņu dienesta bataljonā par milici, vēlāk paaugstināts rotas nodaļas komandiera, rotas komandiera vietnieka un visbeidzot rotas komandiera amatā.

Laikposmā no 1980. līdz 1986. gadam neklātienē ieguvis augstāko juridisko izglītību Juridiskajā fakultātē.

1991. gada 1.februārī Rekšņu iecēla par Rīgas Iekšlietu pārvaldes operatīvās reaģēšanas speciālo uzdevumu rotas komandieri, 1992. gadā - par Rīgas Galvenās policijas pārvaldes priekšnieka vietnieku, kārtības policijas priekšnieku. Tā paša gada augustā viņu pārcēla mobilā policijas pulka komandiera amatā, kurā viņš nostrādāja līdz 1996. gadam. Pēc trijiem gadiem viņu iecēla par Valsts policijas priekšnieku.

Rekšņa ir precējies. Viņam ir dēls un divas meitas.

Kopš neatkarības atgūšanas ģenerāļa dienesta pakāpi saņēmušas septiņas Iekšlietu ministrijas struktūrās strādājošas amatpersonas - bijušais Valsts policijas priekšnieks Aldis Lieljuksis, bijušais Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Juris Ļabis, bijušais kriminālpolicijas priekšnieks Aloizs Blonskis, Valsts robežsardzes priekšnieks Gunārs Dāboliņš, bijušais Rīgas Galvenās policijas pārvaldes priekšnieks Aivars Grigulis, tagad Iekšlietu ministrijas pilnvarotais atašejs Krievijā, un bijušais Drošības policijas priekšnieks Jānis Apelis, kā arī ģenerāļa pakāpi saņēma savulaik Iekšlietu ministrijas pārraudzībā esošās Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Vitolds Zahars.

Tagad vari saņemt ‘DELFI’ ziņas arī ‘Telegram’ kanālā. Pievienojies un uzzini jaunāko Latvijā pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form