Rēzeknes novadā no trim internātpamatskolām izveido vienu speciālo pamatskolu
Foto: Shutterstock

Īstenojot skolu skaita samazināšanu, no trim speciālajām internātpamatskolām Rēzeknes novadā - Maltas, Adamovas un Tiskādu - iecerēts izveidot vienu skolu - Rēzeknes novada speciālo pamatskolu, kas atradīsies Maltā un Tiskādos. Izmaiņas tiks ieviestas jau ar nākamo mācību gadu, informē "Latvijas Radio".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Īpaši liels pārsteigums tas nav, jo mēs jau maijā paskatījāmies mūsu skolas budžetu, ka varētu būt budžets ar saimniecisko izdevumu iztrūkumu, un skolēnu skaits 70 mūsu skolā ir kritiskais, kurš nevarētu kristies vairāk, lai varētu darboties," "Latvijas Radio" norāda Adamovas speciālās internātpamatskolas direktora vietniece Zigrīda Vasiļkova.

Kā skaidro "Latvijas Radio", arī Tiskādu speciālā skola tiks likvidēta, tomēr mācības šajā skolas ēkā notiks, vien zem cita nosaukuma, jo no pašreizējām trim speciālajām internātpamatskolām, kas atrodas Rēzeknes novadā, - Tiskādos, Adamovā un Maltā -, tiks izveidota viena - Rēzeknes novada speciālā pamatskola.

"Maltā tiks realizēta programma bērniem ar garīgiem attīstības traucējumiem un smagiem garīgās attīstības traucējumiem, Tiskādos būs Maltas speciālās pamatskolas programmas realizācijas vieta, jo vienā iestādē mēs nevaram savietot visus 250 audzēkņus, kas ir šobrīd. Varbūt nākotnē būs iespējams, un būs viena šāda iestāde, tā aina parādīsies nākošajā gadā," stāsta Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs Guntars Skudra.

"No 2020. gada speciālās skolas vairs neīstenos speciālo programmu ar mācīšanās traucējumiem, līdz ar to tas tiks īstenots vispārizglītojošās skolās. Tie novadi, kuri ir sūtījuši savus bērnus pie mums uz Rēzeknes novadu, viņi atstās savās skolās un īstenos šo programmu," skaidro Skudra.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītība Latvijas Radio Malta Rēzekne
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form