Rīdzinieku parādi par mājokli gada laikā pieauguši par 2,9 miljoniem latu
Foto: F64

Rīdzinieku parādi par mājokli gada laikā pieauguši par 3 miljoniem latu jeb aptuveni 11%, ceturtdien Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē pastāstīja pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" valdes priekšsēdētājs Ervins Straupe.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2013.gada 1.janvārī iedzīvotājiem izrakstītie rēķini, kas kavēti vairāk nekā vienu mēnesi, veidoja 28,4 miljonu latu summu, kas ir par 2,9 miljoniem latu vairāk nekā pirms gada, kad rīdzinieku parādi uz 1.janvāri bija 25,5 miljoni latu.

Straupe norādīja, ka decembris un janvāris vēsturiski vienmēr ir bijis laiks, kad klienti kavē rēķinu apmaksu, turklāt šajā ziemas sezonā iedzīvotājus pārsteiguši sevišķi lieli apkures maksājumi, kas pārsniedza gan 2010., gan 2011.gada apmērus.

Patlaban iedzīvotāji rēķinus apmaksā aptuveni 86% apmērā, kas ir labāks rādītājs nekā pērn, tomēr parādi turpina pieaugt.

Vienlaikus Straupe uzsvēra, ka pērn izsludinātās mierizlīgumu akcijas gaitā pusgada laikā noslēgti 11 294 izlīgumi kopumā par aptuveni 11 miljoniem latu. Līdz šim no tiem pārtraukts tikai aptuveni 1% mierizlīgumu, bet pārējos gadījumos vienošanās tiek pildīta, tādējādi no šā gada janvāra ik mēnesi papildus kārtējiem apsaimniekošanas izdevumiem "Rīgas namu pārvaldnieks" atgūst 270 000 latu. Kopējo summu, par kuru noslēgti mierizlīgumi, "Rīgas namu pārvaldnieks" atgūs pusotra gada laikā.

"Rīgas namu pārvaldnieks" 2012.gadā nosūtījis vairāk nekā 620 pirmstiesas brīdinājumus dzīvojamo telpu īrniekiem, kas nemaksā rēķinus vairāk nekā trīs mēnešus, savukārt 3000 pirmstiesas brīdinājumu pērn nosūtīti dzīvokļu un nedzīvojamo telpu īpašniekiem, kuri savlaicīgi nenorēķinās un kuru parāda apmērs pārsniedz 500 latu.

Uz 2013.gada 1.janvāri "Rīgas namu pārvaldnieka" lietvedībā ir 4512 civillietas par parāda piedziņu tiesvedības ceļā. No šīm lietām 1121 atradās iztiesāšanas stadijā, 2294 lietas atradās parāda piespiedu piedziņas stadijā, savukārt 1097 lietās piedziņa bija pabeigta vai izbeigta.

Pērn tiesā celtas 1049 prasības pret parādniekiem par kopējo summu 30,7 miljoni latu.

"Rīgas namu pārvaldnieks" Rīgā apsaimnieko vairāk nekā 4300 daudzdzīvokļu dzīvojamo māju.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas namu pārvaldnieks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form