Rīgā antisanitāros apstākļos atrod trīs mazus bērnus
Foto: Pašvaldības policija

Pārbaudot informāciju par alkohola reibumā esošu māti, kura nespēj parūpēties par savām atvasēm, Rīgas pašvaldības policija (RPP) notikuma vietā atradusi trīs mazus bērnus antisanitāros apstākļos.

Rīgas pašvaldības policijā portālu "Delfi" informēja, ka 11. aprīlī pulksten 13.24 pašvaldības policija saņēmusi informāciju par kādu sievieti alkohola reibumā, kura nespēj parūpēties par savām atvasēm. Apstākļu pārbaudīšanai uz norādīto dzīvokli norīkota tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes autopatruļa.

Notikuma vietā pašvaldības policisti sastapuši bērnu vecmammu, kura ar grūtībām pārvietojusies pa dzīvokli. Jautājot, kur atrodas bērnu māte, vecmamma apgalvojusi, ka meita esot pirms stundas aizgājusi pastaigāties. Savukārt atvases nodotas viņas uzraudzībā. Bērnu mātes tālruņa numuru viņa arī nevarot nosaukt, jo to neatceroties no galvas, bet savu mobilo telefonu, kurā tas bijis pierakstīts, esot pazaudējusi.

Pārrunu laikā policisti dzīvoklī sajuta cigarešu dūmu smaku. Gan uz virtuves galda, gan blakus istabā, kurā uzturējās bērni, atradušies pelnu trauki. Vaicājot sievietei, vai tiek smēķēts mazbērnu klātbūtnē, viņa atbildēja apstiprinoši.

Vecmamma taisnojās, ka nesen viņu piemeklējušas veselības problēmas, tāpēc vairs nevarot iziet ārā uzsmēķēt. Tomēr atteikties no smēķēšanas arī negriboties, tāpēc nolemts smēķēt mazbērnu klātbūtnē.

Turpinot mājokļa apskati, pamanīts, ka grīdas ir netīras un lipīgas. Uz tām mētājās bērnu krāsojamās grāmatas, izlietotas autiņbiksītes, suņa izkārnījumi un barība. Pa istabu skraidīja divi mazi bērni, kuri burtiski no galvas līdz kājām bija nosmērējušies ar tumšu guaša krāsu. Tāpat ar guaša krāsu bija nosmērētas sienas un mēbeles.

Turpat, istabā, zīdaiņu gultiņā pie atvērta loga gulēja trešais bērns. Tikai pēc policistu aizrādījumiem sieviete logu aizvērusi, zīdaini apsegusi un viņam iedevusi pudelīti. Likumsargi ievērojuši, ka abi lielie bērni ir ne tikai nosmērējušies ar krāsu, bet arī to ēduši.

Uz notikuma vietu izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri nekavējoties sākuši visu bērnu medicīniskās pārbaudes. To laikā konstatēts, ka zīdainim ir paaugstināta temperatūra un ilgstoši nav mainītas autiņbiksītes. Savukārt, pārbaudot bērnam iedoto pudelīti, radušās aizdomas, ka zīdainim iedota sarūgusi pārtika. Mediķi nolēmuši visus bērnus hospitalizēt.

Ņemot vērā, ka ar bērnu māti nebija iespējams sazināties, kā arī to, ka dzīvoklī konstatēti antisanitāri apstākļi, likumsargi pieņēmuši lēmumu bērnus šķirt no ģimenes.

Pavadot bērnus līdz mediķu operatīvajam transportlīdzeklim, policisti sastapuši kādu garāmgājēju. Vīrietis pastāstīja, ka ir bērnu mātes draugs. Sarunas laikā vīrietis norādījis uz pavisam citu mātes prombūtnes iemeslu – draudzene esot aizbraukusi pie paziņām lietot alkoholu. Tāpat viņš norādījis, ka sieviete par savām atvasēm nerūpējas un to esot viņai regulāri aizrādījis.

Pievakarē saņemta informācija no slimnīcas, ka bērniem veiktas visas nepieciešamās pārbaudes un viņi varot doties uz krīzes centru.

Visi trīs bērni nogādāti krīzes centrā, savukārt lietas materiāli pārsūtīti Rīgas bāriņtiesai, Rīgas sociālajam dienestam, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem turpmākam darbam ar ģimeni.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Rīgas pašvaldības policija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form