Rīgā un Daugavpilī būs pieejamas bezmaksas juridiskās konsultācijas
Foto: LETA

No 12. oktobra līdz 4. decembrim Rīgā un Daugavpilī tiks īstenots pilotprojekts, kura ietvaros ikvienam iedzīvotājam būs pieejamas bezmaksas juridiskās konsultācijas, portāls "Delfi" uzzināja Tieslietu ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pilotprojekta mērķis ir veicināt cilvēku izpratni par juridisku jautājumu risināšanas nozīmību un valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sistēmas pieejamību sabiedrībai, kā arī iedzīvinātu vienas pieturas aģentūras principu sākotnējās juridiskās palīdzības sniegšanai.

"Tieslietu ministrija ir konstatējusi, ka diemžēl lielai daļai iedzīvotāju trūkst informācijas par viņu tiesībām un pienākumiem, par valstī esošajiem aizsardzības un atbalsta mehānismiem, kā arī ir augsts to iedzīvotāju īpatsvars, kuriem ir problemātiski saņemt kvalificētu juridisko atbalstu jau jautājuma risināšanas agrīnā stadijā. Lai risinātu šīs problēmas, Tieslietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisiju realizē pilotprojektu, kura laikā ikviens bez maksas varēs saņemt sākotnējo juridisko atbalstu – bezmaksas profesionālu juridisko konsultāciju dažādos jautājumos," uzsvēra Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Ar pilotprojektu ir plānots noskaidrot šāda mehānisma nepieciešamību un nozīmību, lai varētu nākotnē lemt par tā ieviešanu Latvijā kopumā. Šādi mehānismi ir ieviesti daudzās valstīs un uz tiem tiek likts liels uzsvars, jo tie neprasa lielu finansiālo ieguldījumu un ir personai labvēlīgāki. Turklāt jautājuma atrisināšana sākotnējā stadijā ir daudz vienkāršāka, nekā tā risināšana jau vēlākā stadijā, kad nereti ir nepieciešams liels laika un finansiālais ieguldījums.

Ikviens iedzīvotājs varēs saņemt bezmaksas konsultāciju par jebkuru sev interesējošu juridisku jautājumu, tēmu vai problēmu.

Pirms nākšanas uz konsultāciju Tieslietu ministrija aicina iepazīties ar informāciju par projekta norisi un pieņemšanas kārtību https://jpa.gov.lv/, kā arī sociālajā tīklā Facebook @Bezmaksasjuridiskāpalīdzība vai rakstot e-pastu pilotprojekts@jpa.gov.lv.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Bordāns Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form