Rīgas būvvalde lūdz precizēt un papildināt tehniskās apsekošanas atzinumu dzīvojamajai ēkai Zolitūdes traģēdijas vietā
Foto: LETA

Rīgas pilsētas būvvalde, izvērtējot SIA "Homburg Zolitude" iesniegto 12 stāvu dzīvojamās ēkas Priedaines ielā 20 tehniskās apsekošanas atzinumu, tajā konstatēja vairākas neprecizitātes, ko "Homburg Zolitude" lūgts labot, informēja būvvaldē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā būtiskākās no neprecizitātēm minamas, ka atzinumā atsevišķi nav izdalīts tehniskais nolietojums un tā apraksts tirdzniecības centram un dzīvojamai ēkai, kā arī atzinumā ir konstatētas neprecizitātes atsaucēs uz tehnisko projektu būvkonstrukciju sadaļās ietvertajiem rasējumiem, kas liedz būvvaldei objektīvi izvērtēt iesniegto atzinumu, informēja būvvaldes pārstāve Zane Rezgale.

Ņemot vērā iepriekš minēto, būvvalde 19.janvārī sagatavoja vēstuli "Homburg Zolitude", kurā uzdots līdz šā gada 27.februārim precizēt un papildināt iesniegto tehniskās apsekošanas atzinumu, ievērojot norādītos trūkumus.

Kā ziņots, minētās ēkas tehniskās apsekošanas atzinumu būvvalde saņēma pērnā gada novembra beigās.

Saņemtajā atzinumā ir norādīts ēkas Priedaines ielā 20 faktiskais tehniskais stāvoklis un iespējamie veicamie darbi atzinumā konstatēto trūkumu novēršanai. Pašlaik uz vairāk nekā 300 lappusēm iesniegtie dokumenti tiek izvērtēti, un nepieciešamības gadījumā tiks lemts par neatkarīga eksperta piesaistīšanu.

Ekspertīze noteiks, vai minētā daudzstāvu ēka ir ekspluatējama, no kā būs atkarīga minētās teritorijas tālākā attīstība. Kā ziņots, Zolitūdes traģēdijā bojā gājušo tuvinieki uzstāj, ka ēka ir jānojauc un šajā teritorijā jāizveido memoriāls upuru piemiņai.

"Homburg Zolitude", kas ir Priedaines ielas 20 projekta attīstītājs, pieder Nīderlandē reģistrētam investīciju fondam "Homburg Eastern Europe Fund B.V.", kura īpašnieki ir aptuveni 800 privātpersonu. Uzņēmumam piederēja jumta virsējā daļa Priedaines ielā 20, kā arī pieder pazemes autostāvvieta un blakus uzbūvētais daudzdzīvokļu nams.

Tirdzniecības platību īpašniece ir SIA "Tineo", kas savukārt ēku iznomāja mazumtirgotājai SIA "Maxima Latvija".

Kā ziņots, 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Maxima Zolitūdes traģēdija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form