Rīgas domes vēlēšanām iesniegti 15 kandidātu saraksti
Foto: LETA

Noslēdzoties kandidātu sarakstu iesniegšanai 29. augusta Rīgas domes vēlēšanām, iesniegti 15 kandidātu saraksti, kuros uz iekļūšanu Rīgas domē kopumā pretendē 718 kandidāti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vēlētāji ar iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem var iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) tīmekļvietnē - https://rd2020.cvk.lv, un vēlēšanu nedēļā - arī vēlēšanu iecirkņos.

Deputātu kandidātu sarakstus Rīgas domes vēlēšanām iesniedza Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE", Jaunā konservatīvā partija, Partija "Gods kalpot Rīgai", "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija, Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība, Jaunā VIENOTĪBA, Zaļo un Zemnieku savienība, Politiskā partija "Alternative", Partija "Vienoti Latvijai", "Latvijas Krievu savienība", "Centra Partija", Rīcības partija, Nacionālā Savienība TAISNĪGUMS, Jaunā Saskaņa un Politiskā partija "KPV LV".

Pieteikto deputātu kandidātu vidū vairāk nekā divas trešdaļas jeb 70,3% ir vīrieši un 29,7% ir sievietes. Jaunākajam deputātu kandidātam ir 18 gadi, bet vecākajam - 90 gadi. Vidējais kandidātu vecums ir 45,6 gadi. Lielākajai daļai jeb 76,7% pieteikto kandidātu ir augstākā izglītība.

Vairākums jeb 70,2% deputātu kandidātu ir norādījuši, ka viņu deklarētā dzīvesvieta ir Rīga, 19,9% strādā galvaspilsētā, 3,3% kandidātu Rīgā pieder īpašums. Daļa kandidātu norādījuši atbilstību vairākām pazīmēm – 1,4% dzīvo un pieder īpašums Rīgā, 1,9% dzīvo un strādā Rīgā, 1,9% dzīvo, strādā un pieder īpašums šajā pašvaldībā, savukārt 1,3% strādā Rīgā un šajā pašvaldība pieder īpašums.

Kandidātu sarakstu iesniegšana Rīgas domes vēlēšanām norisinājās no 14. līdz 20. jūlijam. Deputātu kandidātu sarakstus Rīgas domes vēlēšanām varēja iesniegt reģistrētas politiskās partijas, reģistrētu politisko partiju reģistrētas apvienības, kā arī divas vai vairākas reģistrētas politiskās partijas, kuras nav apvienojušās reģistrētā politisko partiju apvienībā.

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās kā deputātu kandidātiem ir Latvijas vai citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā ir sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu un ir reģistrēti Latvijas vēlētāju reģistrā un uz kuriem neattiecas likumā noteiktie kandidēšanas ierobežojumi.

Lai kandidētu Rīgas domes vēlēšanās, kandidātu saraksta iesniegšanas dienā deputāta kandidātam ir jāatbilst vismaz vienam no šiem nosacījumiem, - Rīgā ir jābūt reģistrētai dzīvesvietai bez pārtraukuma pēdējos 10 mēnešus, Rīgā ir jābūt nostrādājušam kā darba ņēmējam vai pašnodarbinātai personai vismaz pēdējos četrus mēnešus vai Rīgā ir jāpieder nekustamajam īpašumam.

Rīgas domes vēlēšanās deputātu kandidātu sarakstiem nebūs numuru, bet kārtību, kādā sakārtojamas zīmes iecirkņos (kura saraksta zīme būs virspusē), nosaka izlozē.

Uzziņai:

 • 2017. gada 3. jūnija pašvaldību vēlēšanās Rīgā bija pieteikti 11 saraksti un 586 kandidāti. Pēdējās vēlēšanās Rīgā bija 426 505 balsstiesīgie, no kuriem nobalsoja 250 445 jeb 58,7% vēlētāju.
 • Vēlēšanu dienā, 29. augustā, iecirkņi būs atvērti no plkst. 7.00 līdz 22.00. Trīs dienas pirms vēlēšanām varēs nobalsot iepriekš:
  • trešdien, 26. augustā, no plkst. 16.00 – 21.00;
  • ceturtdien, 27. augustā, no plkst. 9.00 – 16.00;
  • piektdien, 28. augustā, no plkst. 12.00 – 20.00.
 • Tiesības piedalīties Rīgas domes vēlēšanās būs Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, sākot no 18 gadu vecuma, kuriem bija reģistrēta dzīvesvieta Rīgas administratīvajā teritorijā 90 dienas pirms vēlēšanu dienas – šā gada 31. maijā vai kuriem Rīgas administratīvajā teritorijā pieder nekustamais īpašums.
 • Mainīt iecirkni vai reģistrēties balsošanai Rīgā, ja Rīgā vēlētājam pieder nekustamais īpašums, varēs no 30. jūlija līdz 15. augustam Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā, vai nosūtot iesniegumu pa pastu, e-pastu vai portālā Latvija.lv jebkurai Rīgas pilsētas dzīvesvietas deklarēšanas iestādei.
 • Vēlēšanās būs iespēja pieteikt arī balsošanu savā atrašanās vietā, ja veselības stāvokļa dēļ nebūs iespējams nokļūt vēlēšanu iecirknī, un vēlētājs vēlēšanu laikā atradīsies Rīgas teritorijā. Pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā varēs arī aizdomās turētās un apsūdzētās personas, kurām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, ja atrodas apcietinājumā Rīgā.
 • Lai mazinātu vīrusa infekcijas Covid-19 izplatības riskus 29. augustā gaidāmajās Rīgas domes vēlēšanās, CVK ir apstiprinājusi ieteikumus Covid-19 infekcijas profilaksei Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos. Uzturoties iecirknī, vēlētājiem būs jāievēro divu metru distance, jādezinficē rokas, jālieto mutes un deguna aizsegs. Vēlētājiem, kuriem nebūs sava sejas aizsega, iecirknī tiks izsniegta vienreizlietojamā sejas aizsargmaska. Vēlētāji aicināti vēlēšanu iecirknī izmantot arī savus rakstāmrīkus, bet, ja vēlētājam šādas iespējas nav, iecirknī tiks nodrošināta katram vēlētājam sava pildspalva.
Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 2020
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form