'Rīgas meži' konstatējuši masveidīgu egļu jaunaudžu bojāšanu
Foto: LETA

Šajā nedēļas nogalē SIA "Rīgas meži" konstatējuši, ka masveidā bojātas eglīšu jaunaudzes, portālu "Delfi" informēja uzņēmuma valdes loceklis Edgars Vaikulis.

Lai gan "Rīgas meži" Ziemassvētku laikā pastiprināja mežu un jaunaudžu uzraudzību, cilvēku skaits, kuri nelikumīgi izcērt eglītes jaunaudzēs, ir pārāks pār mežniecībām un Meža apsardzības daļai pieejamajiem resursiem.

Vaikulis atgādina, ka Rīgas pilsētai piederošajos mežos Ziemassvētku eglītes cirst nedrīkst!

Vaikulis paskaidroja, ka šāds aizliegums ir piemērots, jo lielākā iedzīvotāju daļa mitinās galvaspilsētā un Pierīgas pašvaldībās. Tādējādi, ja kaut neliela daļa no mājsaimniecībām Rīgas mežos nocirstu eglīti, tas radītu būtiskus postījumus.

"Mēs vēl saprastu, ja kļūdas pēc nocirstu kādu eglīti grāvja vai ceļa malā, bet nē – lien un izzāģē jaunaudzes. Nudien, postītāji vazājās ar cirvjiem un zāģiem pa jaunaudzēm kā lielveikalā ar iepirkumu groziņiem", sašutumu pauda Meža apsardzības daļas speciālisti, atgādinot, ka patvaļīga mežu ciršana un bojāšana draud ar kriminālatbildību.

Rīgai piederošajos mežos egļu ir maz, to īpatsvars nesasniedz 10%. Eglītes "Rīgas mežu" teritorijā ir galvenokārt cilvēka roku stādītas, daudzu gadu garumā koptas, pirms tam no sēkliņai līdz stādam izauklētas stādaudzētavā.

Mežā augušajām eglītēm vainags ne tuvu nav tik skaists un simetrisks kā tirdzniecības laukumos nopērkamajām svētku eglītēm, kas īpaši audzētas un koptas Ziemassvētku eglīšu plantācijās, uzsvēra Vaikulis.

Arī "Rīgas mežiem" ir Ziemassvētku eglīšu plantācija Norupē, kur ik gadu var iegādāties eglīti par simbolisku samaksu. Arī "Rīgas mežu" Olaines plantācijā tiek audzētas eglītes, kas Ziemassvētku rotāšanas vajadzībām būs paaugušās pēc pieciem līdz septiņiem gadiem.

"Ja kāds tomēr vēlas nocirst eglīti mežā, viņam jādodas apmēram 50 kilometrus ārpus Rīgas, uz VAS "Latvijas Valsts meži" apsaimniekotajiem mežiem. Bet jāņem vērā, ka arī tajos savām vajadzībām vienu eglīti drīkst nocirst meža ceļu malās, grāvmalēs, uz stigām un zem elektrolīnijām. Jaunaudzēs eglītes cirst nedrīkst neviena īpašnieka mežā!" brīdināja Vaikulis.

SIA "Rīgas meži" lūdz iedzīvotājus, pirms doties meklēt svētku eglītes mežā, noskaidrot, kam šis mežs pieder, un saskaņot egles nociršanu ar meža īpašnieku.

Decembrī un janvārī "Rīgas Meži" inspektori un mežsargi turpinās uzmanīt visus Rīgai piederošos mežus. Bez tam atsevišķās mežniecībās pie iebrauktuvēm egļu jaunaudzēs darbojas video novērošanas kameras.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Rīgas meži
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form