Rīgas pils remonta laikā Valsts prezidenta pagaidu rezidenci varētu ierīkot Melngalvju namā
Foto: F64

Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar SIA "Rīgas Nami" ir konceptuāli izvērtējusi iespēju Rīgas pils remonta laikā kā Valsts prezidenta pagaidu rezidenci Rīgā nomāt "Rīgas Nami" pārvaldījumā esošo Melngalvju namu, informē prezidenta Preses dienests.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tomēr patlaban vēl nav neesot veikti detalizēti aprēķini un noskaidrota nepieciešamā platība, bet ir izvērtēta teorētiska iespēja Melngalvju namā strādāt Valsts prezidenta kancelejai.

Atšķirībā no ASV bijušās vēstniecības telpām, kas no Valsts nekustamo īpašumu aģentūras (VNĪA) pārvaldījumā esošajiem objektiem tika piedāvāts Valsts prezidenta pagaidu rezidencei un bez ievērojama remonta nav lietojama, Melngalvju namā nav nepieciešami būtiski kapitālieguldījumi un laiks, lai veiktu priekšdarbus telpu pielāgošanai, skaidro Prezidenta kanceleja.

Tāpat, nomājot telpas Melngalvju namā, Valsts prezidenta kancelejai papildus nebūtu jāmaksā par reprezentācijas telpu nomu valsts vizīšu svinīgajiem pasākumiem, kas ievērojami ekonomētu budžeta līdzekļus, norāda kanceleja. Šajā gadā vien tiek plānotas vairākas ienākošās valsts vizītes, un tā kā Rīgas pils ierobežotais telpu daudzums liedz iespēju valsts vizītēs pilī organizēt visus svinīgos pasākumus, Valsts prezidenta kancelejai jau vairākus gadus nākas īrēt papildus telpas gan valsts vizītēm, gan citiem plašāk apmeklētiem Valsts prezidenta pasākumiem.

Valsts prezidenta kanceleja ir saņēmusi oficiālu atbildi par to, ka VNĪA nevar nodrošināt kanceleju ar citām līdzvērtīgām telpām. Tādēļ Melngalvju nams šobrīd tiek izskatīts kā SIA "Rīgas Nami" pārvaldījumā esošs nekustamais īpašums, kas konceptuāli ir piemērots Valsts prezidenta rezidencei.

Valsts prezidenta kancelejas pārvākšanās uz Melngalvju namu galvenokārt esot atkarīga no VNĪA un SIA "Rīgas Nami" savstarpējas vienošanās par Melngalvju namā esošo darba telpu atbrīvošanu un tur strādājošo struktūrvienību pārvietošanu uz citām ēkām Rīgā, informē Preses dienests.

Valsts prezidenta kanceleja neuzstājot uz konkrētas pagaidu rezidences nomāšanu, lēmuma pieņemšanu par to sagaidot no atbildīgajām institūcijām.

Valsts prezidenta kanceleja informē, ka Melngalvju nams, kļūstot par Valsts prezidenta pagaidu rezidenci, nepārtaps sabiedrībai nepieejamā un slēgtā objektā. Līdzīgi kā Saeimas un Valsts kancelejas ēkas, arī Melngalvju nams būs pieejams iepriekš saskaņotām ekskursijām un Rīgas pašvaldības vai citu valsts institūciju organizētiem pasākumiem, ja tie tieši neietekmēs Valsts prezidenta darba kārtību un plānotos pasākumus.

Jau ziņots, ka Rīgas pils Priekšpils rekonstrukcijas un restaurācijas remontdarbi varētu sākties 2012.gada maijā, pērn septembra beigās prognozēja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) valdes loceklis Agris Balodis.

Toreiz viņš uzsvēra, ka remontdarbu sākums atkarīgs no tā, kad Valsts prezidenta kancelejai būs iespējams pārcelties uz bijušo ASV vēstniecības ēku Rīgā, Raiņa bulvārī 7, ko ASV vēstniecība Latvijā izmantoja līdz augusta beigām. "Viss atkarīgs no tā, cik lieli remontdarbi būs nepieciešami Raiņa bulvārī 7. Jo nepieciešamais remonts būs mazāks, jo ātrāk kanceleja varēs pārcelties," sacīja Balodis.

Kopējais paredzētais Rīgas pils rekonstrukcijas un restaurācijas laiks ir 2,5 gadi no līguma noslēgšanas brīža ar būvdarbu veicēju līdz objekta nodošanai ekspluatācijā. Rīgas pili plānots savest kārtībā līdz 2018.gadam - valsts lielajai un apaļajai jubilejai.

Jau ziņots, ka projektētāji savos aprēķinos prognozē, ka aptuvenās Rīgas pils Priekšpils rekonstrukcijas un restaurācijas izmaksas varētu būt ap 20 miljoniem latu, bet tās tiks precizētas atklātā konkursā par iespējamajiem būvdarbu veicējiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Andris Bērziņš (bijušais prezidents) Melngalvju nams Rīgas pils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form